Petar Plevnik • srijeda, 04.03.2009.

Nakon večerašnjih susreta poznata su sva četiri polufinalista Njemačkog kupa. HSV je zahvaljujući pogotku Mladena Petrića izbacio drugoligaški Wehen, Werder je razbio Wolfsburg u gostima, dok je u najzanimljivijem susretu večeri Bayer Leverkusen izbacio branitelja naslova Bayern...

Nakon nedjeljnog domaćeg poraza od Wolfsburga, trener HSV-a Martin Jol uvidio je kakvu je pogrešku napravio ostavljanjem Mladena Petrića na klupi, pa je Mladen protiv drugoligaša Wehena krenuo od prve minute, dok je Ivica Olić u igru ušao na poluvremenu umjesto ozlijeđenog Paolo Guerrera.

HSV je u vodstvo stigao u 17. minuti nakon što je branič gostiju Kopilaš u strahu ispred Petrića poslao loptu u vlastitu mrežu. Osam minuta prije kraja prvog dijela hrvatski je napadač izbjegao offside zamku i lakoćom matirao gostujućeg vratara Walkea. U identičnoj situaciji Petrić se našao u 53. minuti, no ovaj put uspješniji je bio Walke. Pet minuta prije kraja susreta gosti su preko Schwarza uspjeli stići do počasnog pogotka.

Čak sedam pogodaka viđeno je u dvoboju Wolfsburga i Werdera, no nažalost domaćina čak pet ih je završilo u mreži domaćina. Gosti iz Bremana sjajno su otvorili susret te pogocima Diega u trećoj i Özila u sedmoj minuti šokirali domaćine. Samo tri minute kasnij e Džeko pogotkom vraća Vukove u igri, a tri minute prije odlaska na odmor BiH-a reprezentativac svojim drugim pogotkom izjednačuje rezultat.

Početak nastavka pripao je gostima, koji u 55. minuti preko Diega iz 11-erca ponovno dolaze do vodstva, a do kraja susreta mrežu domaćina još dva puta pogađao je asistent kod prva dva pogotka Claudio Pizarro za na kraju uvjerljivih 2:5 Werdera. Jurica Vranješ nije konkurirao za momčad Werdera.

Središnji susret četvrtfinala igran je u Düsseldorfu, gdje je Bayer Leverkusen ugostio branitelja naslova Bayern. Samo četiri od mogućih 15 bodova osvojile su obje momčadi u nastavku prvenstva, pa je večerašnji susret bio dobar put za izlazak iz krize. Prvih 45 minuta nije ponudilo previše toga, no zato je nastavak susreta bio zanimljiv. U 54. minuti Barnetta s ruba 16-erca dovodi domaćine u vodstvo, sedam minuta kasnije Vidal glavom u 2:0 pretvara ubačaj Švicarca iz kuta, da bi sjajnih 25 minuta drugog dijela Apotekara u 70. minuti pogotkom za 3:0 okrunio Helmes.

Bavarce je u život samo dvije minute kasnije vratio pogodak Lucija, a već u 74. minuti Klose zabija za 3:2 i u potpunosti vraća Bayern u igru. Gosti su krenuli na sve ili ništa ne bi li stigli do trećeg pogotka i produžetaka, što je u drugoj minuti sudačke nadoknade iskoristio Kiessling za konačnih 4:2. Teški dani su pred Jürgenom Klinsmannom...