Maja Giljanović • četvrtak, 05.03.2009.

Senzacionalno je u osmini finala Kupa Francuske eliminiran lanjski finalist i sedmerostruki pobjednik Paris-Saint Germain. Ispao je i branitelj naslova Lyon, a za Monaco su zaigrala sva trojica Hrvata te je Nikola Pokrivač autor prvog gola u Ajacciju...

Za kakvu-takvu utjehu, Lyon je pokleknuo protiv renomiranog Lillea - Fauvergue je doslovce u zadnjim sekundama razveselio 16.000 navijača. Na Metropoleu je, naime, 24-godišnjak u trećoj minuti sudačke nadoknade svladao Vercoutrea i treći put nakon Michela Bastosa u 22. i Hazarda u 44. minuti.

Lavovi koji su među ostalima odmarali i Benzemu i Juninha više nisu imali vremena reagirati i izboriti produžetke. Dva puta su preko Makouna (24.) i Mouniera (45.) za samo dvije minute neutralizirali Lilleovo vodstvo, ali ovog puta im je sviran kraj susreta čim je lopta krenula s centra. Marko Marić zbog ozljede pete ni u Kupu nije bio ni na klupi.

PSG se, pak, obrukao u Rodezu. Le Guenovoj momčadi poraz od ruku 12. momčadi Treće lige najraniji je još od 1997. i ispadanja protiv Clermonta.

Trijumf Rodeza tim je vredniji jer su u redovima drugoplasirane momčadi Le Championnata i prošlogodišnjeg finaliste (1:0 u produžecima protiv Lyona) igrali i Hoarau i Luyindula i Rothen, a kad je shvatio da je vrag odnio šalu Le Guen je ubacio i Giulyja.

Nije, međutim, dostajalo za više od 1:1 nakon 90 minuta. Parižani su čak i vodili golom Traorea u 9. minuti, ali Rodez je izjednačio u 67. zahvaljujući čovjeku utakmice Choplinu. 24-godišnjak je Landreaua probušio i u 114., a veličanstvenu je pobjedu zapečatio Pacios u 118. minuti.

"Naš" Monaco je protiv Ajaccija na Korzici poveo golom Nikole Pokrivača u 31. minuti - treći je ovo gol hrvatskog reprezentativca nakon dva u Le Championnatu protiv Nancyja i Auxerrea - dok je prolaz u četvrtfinale potvrdio Licata u 74. minuti. Svih 90 minuta u koncepciji trenera Ricarda figurirali su i Jerko Leko i Dario Šimić.

Coupe de France, osmina finala:
Rodez (3) - PSG 1:1 (3:1 nakon produžetaka), Ajaccio (2) - Monaco 0:2, Sedan (2) - Vitre (4) 3:0, Rennes - Lorient 3:0, Lille - Lyon 3:2