Prvaci nadigrali LeBrona, Lakersi na 50

Goran Markuš • subota, 07.03.2009.

Sjajnom igrom i bez Kevina Garnetta aktualni NBA prvaci, Boston Celticsi uspjeli su zaustaviti LeBrona Jamesa i upisati sigurnu +11 pobjedu and Cavsima. Do velikog uspjeha stigli su i košarkaši Lakersa koji su bez većih problema nakon susreta protiv Minnesote prvi stigli stigli do 50. pobjede u sezoni...

"Držimo se tradicije", izjavio je Paul Pierce (29 poena, 9 asistencija) nakon susreta. Naime, sigurnom pobjedom protiv Clevelanda Boston ja poveo sa 2:1 u međusobnim ogledima i tako nastavio tradiciju uspjeha momčadi sa prednošću domaćeg terena.

Iako je pogađao tek 30 posto šuteva iz igre LeBron James (21 poen, 5 skokova, 6 asistencija) je uz Mauricea Williamsa (26 poena) držao Cavse držao Cavse u egalu sve do treće četvrtine kada se domaćini sa 6:0 serijom uspjevaju malo odvojiti što im omogućava mirnu igru u završnici.

Velika pobjeda aktualnih prvaka

Odličnu utakmicu osim Piercea odigrao je i Leon Powe koji je u 27 minuta upisao 20 poena i 11 skokova, a nikako ne smijemo zaboraviti niti na sveprisutnog Raya Allena (17 poena, 6 skokova). Nova "zvijezda" Bostona, Stephon Marbury odigrao je 16 minuta tijekom kojih je uz 20 posto šuta iz igre upisao tek dva poena i tri asistencije.

Los Angeles Lakersi odlično su odradili susret protiv Timberwolvesa i sigurnom +20 pobjedom prvi stigli do okruglih 50 pobjeda u aktualnoj sezoni istovremeno nanijevši osmi uzastopni poraz gostima iz Minnesote. Potpuno dominantne Lakerse ponovno je predvodio sjajan Kobe Bryanta (23 poena, 4 asistencije), a sa 21 poenom i devet skokova slijedi ga Pau Gasol.

Iako je trojac Ryan Gomes (20 poena) - Kevin Love (18 poena, 14 skokova) - Sebastian Telfair (18 poena) odigrao sjajnu utakmicu tek 34 poena ostatka momčadi večeras jednostavno nije bilo dovoljno. "Veliki je uspjeh prvi stići do 50 pobjeda u sezoni. Pred nama je još 20 susreta regularnog dijela, a cilj nam je biti prvi klub i sa 60 pobjeda", nakon susreta izjavio je trener Lakersa, Phil Jackson.

Svega pet minuta na terenu dobio je naš Roko Leni Ukić u susretu protiv Heata koji je sjajnim srednjim dijelom susreta na leđima ponovno fantastičnog Dwyanea Wadea (42 poena, 6 skokova, 8 asistencija) upisao 33. ovosezonsku pobjedu. Vrlo raspoloženi dvojac Chris Bosh (34 poena, 7 skokova) - Andrea Bargnani (23 poena) održavao je nadu za Raptorse sve do posljednjih minuta, no sami jednostavno nisu mogli ništa više. Svakako moramo spomenuti i novopridošlicu Toronta, Popsa Mennsah-Bonsu koji je 15 minuta na terenu sjajno iskoristio i uz četiri poena upisao i deset skokova.

Velikim preokretom u trećoj četvrtini košarkaši Utahe svladali su Nuggetse i tako stigli do desete uzastopne pobjede. Predvođen fantastičnim dvojcem J.R. Smith (27 poena, 5 asistencija) - Carmelo Anthony (20 poena, 5 skokova) Denver je pobjegao na ogromnih +19 nešto više od dvije minute prije kraja druge četvrtine, no baš kad su se ponadali da bi upravo oni mogli stati na kraj seriji Jazzera domaćini rade 9:0 seriju i na odmor odlaze sa deset poena zaostatka. Dominacija Derona Williamsa (25 poena, 11 asistencija) i njegove Utahe nastavlja se i u trećoj četvrtini tijekom koje preuzimaju vodstvo i mirno privode susret kraju.

Iako je iza Steva Nasha (32 poena, 5 skokova, 13 asistencija) velika utakmica protiv raspoloženih Rocketsa sinoć nije išlo. Sjajnom timskom igrom predvođeni odličnim Aaronom Brooksom (30 poena) igrači Houstona su izgradili solidno +10 vodstvo koje im je bilo dovoljno da prosječnim drugim poluvremenom u svoju korist privedu susret kraju.

Nažalost po Phoenix, 28. ovosezonski poraz nije najlošija vijest koju su sinoć primili. Naime, iako se nagađalo da će u slučaju kvalifikacije u doigravanje lige Sunsi moći računati i na sjajnog Amare Stoudemire sinoć su ovakve glasine opovrgnute i Stoudemire se do kraja sezone na teren sigurno neće vratiti. Veliki je to hendikep za Phoenix koji će usprkos sasvim solidno posloženoj momčadi bez Amarea još teže doći do iznenađenja kojem se sigurno potajno nadaju.