1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 08.03.2009, 15:30 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 2.000
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)
Slaven Belupo
Mario Jurić 52'
1:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Inter propustio kazniti

Zoran Zdelar • nedjelja, 08.03.2009.

Slaven Belupo je unatoč vrlo lošoj igri ipak uspio stići do pobjede u dvoboju s Interom iz Zaprešića...

Marijo Dodik
61'
22
Luiz Paulo Hilario Dodo
69'
17
Silvio Cavrić
82'
Borimir Perković

Slaven Belupo stigao je do nove pobjede i time se nastavio boriti za izlazak u Europu i iduće sezone, no do današnja tri boda su stigli iznimno teško, a gosti iz Zaprešića također su imali pokoju priliku kojom su mogli zapapriti Koprivničanima.

Interovci su nerijetko vrlo opasni na travnjaku Gradskog stadiona u Koprivnici, a slično je bilo i ove sunčane nedjelje. Iznimno lijepo vrijeme nije dovelo puno veći broj gledatelja na tribinu u usporedbi s brojem gledatelja otprije dva tjedna da se igralo pod snijegom.

Mile Petković prije utakmice je najavio da od svojih igrača očekuje da pruže maksimum, no oni u prvom poluvremenu jedva da su igrali. Inter je tako tijekom većeg dijela dominirao, ali dobre prilike ipak nisu s lakoćom stvarali.

U 11. minuti je Stipe Lapić solidno pucao, ali vratar je ipak bio spreman i zaustavio je taj udarac. Slaven je bio prilično beskrvan, a Inter se i u takvoj situaciji mučio s njihovom obranom, pa su u 45 minuta igre stvorili još tek jednu priliku vrijednu spomena. U 28. minuti Jančetić je probio desni bok i nakon toga centaršutom pronašao Gulića. On je pokušao pucati glavom, ali nije ipak bilo toliko opasno i na kraju je izborio tek korner.

Nastavak utakmice donosi ipak nešto bolje izdanje domaćih nogometaše i vrlo brzo stižu do vodstva. 52. se minuta je bila u tijeku kada je Mario Jurić uspio svladati Interovog vratara i dovesti Slaven u vrlo vrijedno vodstvo.

Najbolji strijelac 1. HNL, Bojan Vručina, danas nije bio uopće raspoložen za igru, a u takvoj situaciji Koprivničani nemaju pravu alternativu. Ovog puta tri boda su ubilježili isključivo zahvaljujući slabom protivniku, koji jednostavno nije znao kako kazniti nemotiviranog domaćina.

Prije posljednjeg sučevog zvižduka Slaven je imao još pokoju solidnu priliku za potvrdu pobjede, a najveću je propustio Srebrenko Posavec u 87. minuti.