Montepaschiju derbi

Vedran Babić • nedjelja, 08.03.2009.

Nakon što su u prošlome kolu doživjeli prvi ovosezonski poraz, košarkaši Montepaschija vratili su se starim navikama savladavši kod kuće Lottomaticu u derbiju 21. kola...

Dvoboj dviju najboljih momčadi dosadašnjeg dijela prvenstva očekivano je pripao domaćinu. Montepaschi je s 93:88 ostvario 20. pobjedu i pokazao da je poraz u prošlome kolu od GMAC-a stvar prošlosti.

Montepaschi je kontrolirao utakmicu sve do završnice treće četvrtine, kada su se gosti serijom 15:6 približili na 68:67. Međutim, uslijedio je munjeviti odgovor domaćina, koji su nanizali 14 koševa i riješili pitanje pobjednika.

Rimantas Kaukenas (19 koševa) i Terrell Mc Intyre (17 koševa, 7 asistencija) bili su najefikasniji kod momčadi iz Siene, dok je u sastavu Lottomatice Ibrahim Jaaber postigao 18, a Primož Brezec 16 poena.

Teramo nije uspio savladati Eldo u gostima i izjednačiti se s Lottomaticom na drugom mjestu. Treća momčad lige je početkom posljednje četvrtine zaostajala čak 18 koševa, ali je do kraja uspjela zakomplicirati utakmicu i smanjiti razliku na konačnih 79:74.

Benetton je upisao i deveti gostujući poraz u deset utakmica. Sandro Nicević i društvo poraženi su u Montegranaru kod Premiate 62:50, a hrvatski košarkaš postigao je sedam koševa, pet skokova i jednu asistenciju za 25 minuta igre. Iz ove utakmice izdvojimo podatak kako je Benetton u prvoj četvrtini zabio samo šest koševa, a u prvih 14 minuta samo osam.

Drugi Hrvat u talijanskoj ligi, Dalibor Bagarić, sudjelovao je tri minute u porazu svog GMAC-a na domaćem parketu od Bielle 83:78. Bagarić je ostao bez koša, ali uz dva skoka i jednu asistenciju.