Braća srušila lidera

Petar Plevnik • ponedjeljak, 09.03.2009.

Unatoč porazu u Pleternici, nogometaši Grafičar Vodovoda vodeća su momčad 3.HNL Istok i nakon odigranog 19. kola. S Osječanima se bodovno izjednačilo Đakovo, dok krivi korak vodećeg dvojca vreba Graničar...

Da lider neće dobro proći u Pleternici bilo je vidljivo već u prvoj minuti kada Davor Žafaranić dovodi domaćine u vodstvo. Grafičari su se u igru vratili zahvaljujući autogolu Hoborke u 12. minuti, no već do odmora Slavija zahvaljujući pogocima braće Zafaranić, Dalibora u 26. te Davora u 36. minuti dolazi do konačnih 3:1.

Poraz Grafičara iskoristilo je Đakovo, koje se zahvaljujući uvjerljivoj domaćoj pobjedi nad Nedelišćem bodovono izjednačilo s Limunčićima. Već u desetoj minuti Kvasnovski je doveo domaćine u vodstvo, da bi Bošković tri minute prije odlaska na odmor udvostručio prednost Đakova. Potvrda pobjede Đakovčana stigla je u 57. minuti pogotkom Majera za konačnih 3:0.

Odličan posao u Cerniku napravio je županjski Graničar. Iako su domaćini zahvaljujući pogotku Barišića iz 21. minutea na odmor otišli s prednošću, Županjci u nastavku rade preokret. Najprije Prgomet u 50. minuti izjednačuje, da bi pobjedu gostima tri minute prije kraja omogućio Medved matiravši vlastitog vratara.

Priključak s vrhom održali su i Križevci, koji su očekivano lako do novih bodova stigli protiv fenjeraša Marsonije. Jakšinić je već u drugoj minuti najavio novi poraz Brođana, u 16. minuti Hotko je zabio za 2:0, da bi pobjedu domaćina u posljednoj minuti susreta potvrdio Guja.

Identičnim rezultatom Bjelovar je kao domaćin bio bolji od Višnjevca. Utakmicu je hat-trickom riješio najbolji strijelac domaćina Matija Poredski (3., 10., 38. minuta).

Uvjerljivi su na proljetnoj premijeri pred svojim navijačima u Donjem gradu bili nogometaši Olimpije. Ljubičice su u vodstvo došle u sedmoj minuti preko Krstanovića, da bi Škorić u 33. minuti povisio na 2:0. Nadu gostima pogotkom u 68. minuti nakratko je vratio Škorčević, no Škorić u 86. i Merkaš u 88. minuti potvrđuju pobjedu domaćina.

Do važnih bodova u borbi za ostanak stiglo je Belišće svladavši na domaćem terenu goste iz Našice. Bibić je u 22. minuti doveo Belišće u vodstvo, da bi Kovačević u prvoj minuti nastavka udvostručio prednost domaćina. NAŠK se u igru vratio pogotkom Hvizdaka u 61. minuti, no sve dvojbe oko pobjednika razriješio je pogodak Novoselića u 72. minuti za konačnih 3:1.

S dobrim domaćim igrama u prvom proljetnom susretu u Prelogu nastavila je Mladost. Međimurci su protiv Croatije poveli već u četvrtoj minuti autogolom Goluže, a Đakovčani su do izjednačenja stigli u 33. minuti preko Barana. Pobjedu Mladosti donio je Krznar u 72. minuti.