Preokret Rivera, raspad u Boci

Maja Giljanović • ponedjeljak, 09.03.2009.

Prvak Aperture Boca Juniors prolazi kroz bremenito razdoblje u Clausuri. Ischijina je momčad izgubila u 5. kolu protiv Independientea i skliznula na 13. poziciju. River Plate je, pak, preokrenuo 0:1 na poluvremenu i slavio protiv Arsenala.

Boca Juniors je upisala i treći poraz u Clausuri. Baš kad je trener Carlos Ischia pomislio da će povratak Martina Palerma mobilizirati njegovu momčad i vratiti je na pobjednički kolosijek stigao je poraz protiv Independientea.

Bocu je pokopalo isključenje Pabla Mouchea još u prvom poluvremenu (23.), a prednost igrača više u polju iskoristio je Montenegro u 55. minuti. Ischia je bacio sve u napad - ušli su primjerice i Figueroa i Viatri te još ranije Riquelme - ali je Montenegro drugim golom iz jedanaesterca potvrdio pobjedu Independientea u 78. minuti.

River Plate je, pak, protiv Arsenala u drugom poluvremenu preokrenuo prednost gostiju iz Avellanede. Arsenalu je vodstvo, ali i igrača više, poklonio sudac isključivši Nicolasa Sancheza te dosviravši im nepostojeći jedanaesterac u 45. minuti (Leguizamon).

Falcao je u 46. izjednačio, a bivši je reprezentativac Marcelo Gallardo golovima u 66. i 77. minuti pokazao svu svoju klasu i sam slomio vodeći Arsenal u utakmici koju su obilježila čak četiri isključenja - Riverovog Archubija te Sene i Matellana redovima gostiju.

Pobjedom protiv Newell's Old Boysa (2:1) prvo je mjesto izborio Lanus (12) s bodom više od Veleza (1:0 protiv Estudiantesa u gostima) na drugom i Colona (2:0 protiv Banfielda u Santa Feu) na trećem mjestu.

Clausura, 5. kolo:
Independiente - Boca Juniors 2:0, River Plate - Arsenal 3:1, Rosario - San Lorenzo 3:1, Argentinos Juniors - Gimnasia La Plata 1:1, Colon - Banfield 2:0, Huracan - Gimnasia Jujuy 2:1, Tigre - Racing 4:1, Estudiantes - Velez 0:1, Lanus - Newell's Old Boys 2:1