Runji spas u zadnji čas

Maja Giljanović • utorak, 10.03.2009.

Lens hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje u 26. je kolu Ligue 2 gubio dva gola razlike protiv Angersa do 89. minute kada je golovima u samo sljedeće tri izvukao bod u Angersu...

Bivšeg hajdukovca Vedrana Runju prvi je put iskoristivši rupu u Lensovoj obrani svladao Alo'o Efoulou u 25. minuti, a kada je Ayite u 87. podebljao prednost na 2:0, navijači (njih 14.000) poveselili su se pobjedi.

Prerano, međutim, jer lider Ligue 2 nije bio voljan izgubiti prvu utakmicu nakon šest u kojima su četiri pobijedili te tri remizirali. U 89. minuti gol Maoulide je unio paniku u redove Angersa koju je u doslovce zadnjim sekundama iskoristio Veselinović.

21-godišnji Srbin - debitant u Wallemmeovoj momčadi otkada je stigao iz OFK Beograda - postigao je svoj prvijenac za Sang et Or izravno nakon asistencije svog i našeg vratara.

Još jedan bivši hajdukovac Ante Rožić koji se u siječnju iz Trogira otisnuo put Francuske ovog puta nije istrčao na travnjak u Amiensu. Ali pozitivna serija igrača trenera Landry Chauvina je produljena.

Otkad je stasiti 23-godišnjak, naime, stigao u Sedan momčad je nanizala pet pobjeda i tri remija u ligi te je prošla u četvrtfinale Kupa.

Lens 12 kola prije kraja ispred drugoplasiranog Metza ima šest, a trećeplasiranog Montpelliera osam bodova. Angers je, pak, skliznuo na četvrto mjesto s još jednim bodom manje od prvaka Francuske 1998. godine. Sedan je deveti.