U derbiju mreže mirovale

Goran Glavina • ponedjeljak, 09.03.2009.

Dugo očekivani derbi vodećeg Zmaja i sve snažnijeg Splita završio je bez pogodaka, Raštane su novom pobjedom kod kuće stigli do boda zaostatka iza vodećeg Zmaja, ovo kolo obilježile su pobjede davljenika sa dna tablice.

Ljubitelji nogometa na trećeligaškom jugu dugo su očekivali sudar Zmaja i Splita, Zmaj je imao prigodu pobjedom Splita ostaviti u minusu od osam bodova dok su splićani tražili pobjedu za približavanje samom vrhu. Susret kojeg je pratilo 1800 ljudi nije ispunio očekivanja, igralo se između dva šesnaseterca gdje su domaći imali nešto više prilika od gostiju no do pogotka nisu uspjeli doći. Najizgledniju prigodu na utakmici promašio je Brazilac Adriano u 15. minuti kada je umjesto mreže gostiju naciljao vratnicu.

Domaćinu je pobjeda bila prijeko potrebna u borbi za opstanak pa su od prvog sučevog zvižduka krenuli odlučno prema golu gostiju iz Ploča. Već u 4. minuti domaćin je poveo, udarac iz kuta odlično je iskoristio Amauri za 1:0. U finišu prvog dijela repriza prvog pogotka, opet udarac iz kuta za domaće ovoga puta najviši je Vidaković za konačnih 2:0.

U susretu Dugopolja i Velebita domaćin je imao terensku inicijativu u većem dijelu utakmice no domaći igrači nisu pronašli put do gostujuće mreže. Svojim obranama istaknuo se vratar gostiju Gluić koji je omogućio svojem suigraču Bernardu Barnjaku da svojim pogotkom u 50. minutu nakon odlične kontre pogodi za konačnih 0:1.

Neretvi su itekako trebali bodovi u borbi za opstanak koje su teškom mukom izborili u susretu sa Hrvacama. Poveli su gosti pogotkom Sučića u 58. minuti a već tri minute nakon toga domaćin dolazi do izjednačenja pogotkom Ćorića. Potpuni preokret domaćinu je donio Lizde pogotkom u 88. minuti susreta, gosti su od 68. minute bili i s čovjekom manje isključen je Maretić.

Još jednu odličnu predstavu na svom terenu prikazali su nogometaši Raštana koji su ovoga puta nadvisili čvrstu momčad Zagore. Domaće je u vodstvo doveo Burčul u 20. minuti udarcem s bijele točke a isti igrač odlično je asistirao mladom hajdukovcu na posudbi u Raštanama Niki Peraiću kojem nije bilo teško iz blizine pogoditi za pobjedu domaćih od 2:0.

Mladi hajdukovci koji ovog proljeća nose dres gomiličkog GOŠK-a šokirali su domaćeg Konavljanina te mu na njegovom terenu u Grudi nanijeli težak poraz. Golijadu je za goste otvorio Krnčević u 27. minuti, na 0:2 povisio je Jurjević-Škopinić a pravi debakl domaćih potvrdio je Barać. Domaćin se vratio u igru pogocima Špalja i Dabića no završni udarac zadao im je Grubić svojim pogotkom za 2:4.

Sućurani su se novom pobjedom kod kuće vratili u sami vrh tablice gdje su proveli i cijelu jesen. Jadran je poveo sa 1:0 preko gostujućeg igrača Đire koji je ubačaj domaćih igrača glavom pospremio u vlastitu mrežu. Pitanje pobjednika riješeno je već u 27. minuti kada je Kurtović lijepim udarcem savladao gostujućeg vratara Matasa za 2:0.

Val je dočekao dubrovačkog GOŠK-a te boljom i angažiranijom igrom stigao do važne pobjede u borbi za opstanak u trećeligaškom društvu. Dvostruki strijelac za pobjedu Vala bio je Saša Subotić koji je loptu iza leđa vratara gostiju Baškarada poslao u 19. i 85. minuti.

Rezultati 18. kola:
Zmaj - Split 0:0, Omiš - Jadran LP 2:0, Dugopolje - Velebit 0:1, Neretva - Hrvace 2:1, Raštane - Zagora 2:0, Konavljanin - GOŠK KG 2:4, Jadran KS - Primorac B 2:0, Val - GOŠK DU 2:0, Neretvanac - Primorac 1929 0:0.