Benetton lako preko Zadra

Branimir Korać • utorak, 10.03.2009.

U posljednjem susretu u skupini Topa 16 Zadrani su upisali uvjerljiv poraz u Trevisu. Benetton je vrlo brzo došao do visoke prednosti i s lakoćom uzeo pobjedu u susretu koji nije imao posebnog značaja...

Susret u Trevisu nije imao nekog posebnog rezultatskog značaja niti za Zadar, a niti za Benetton. Obje momčadi osigurale su uoči ovog posljednjeg kola prolaz na Top Eight turnir i susret je bio čisto prestiža radi.

Zmago Sagadin po prvi put je krenuo s Markom Carom u petorci, međutim, nisu Zadrani dobro izgledali u toj ranoj fazi. Već u sedmoj minuti Benetton je bio na visokih 20:7 i slovenski stručnjak bio je prisiljen na pozivanje prve minute odmora.

Nije se puno toga promijenilo u završnici prve četvrtine, Benetton je stigao i do rekordne prednosti 27:10, a Perić je jednim ubačenim slobodnim bacanjem tek smanjio za konačnih 27:11 nakon prve četvrtine. Veliki problem u toj prvoj dionici predstavljao im je Gary Neal koji je u tom razdoblju ubacio već 16 poena.

Granica od 20 poena prednosti probijena je u drugoj četvrtini kada je Benetton nastavio kažnjavati lošu zadarsku igru i poveo u 12. minuti s 34:14.

Pokušaji Zadrana za smanjenjem zaostatka do kraja prvog poluvremena nisu bili drastično uspješni, na odmor se otišlo s vodstvom Benettona 49:31. Gary Neal ostao je prvi pojedinac susreta s 18 poena za 20 minuta dok je Zadrane predvodio Gečevski s deset poena.

15-minutni odmor nije posebno pomogao Zadranima. Dapače, Talijani su izašli i dalje u odličnom izdanju i prednost je nastavila rasti. Tricom Lorbeka u 26. minuti domaćin je poveo 65:37 i zamirisalo je kako Bi Zadrani mogli doživjeti pravu katastrofu.

Ostatak susreta bilo je čisto odrađivanje posla za Benetton. Prednost je s lakoćom održavana, Zadrani nisu pokazivali nikakve znakove raspoloženosti i nisu mogli niti zaprijetiti nekim drastičnim smanjenjem zaostatka.

Tek u samoj završnici Zadar je velikom serijom smanjio na 91:79 te je na kraju poražen s prihvatljivijih 94:81.

Najbolji kod Zadra bili su Hrvoje Perić s 26 poena i devet skokova te Damir Rančić s 18 poena. Kod Benettona Neal je ubacio 24, a Lorbek 18 poena. Sandro Nicević za 16 minuta ubacio je dva poena uz tri skoka i sedam asistencija.