Riječani slavili na Baldekinu

Ivana Jurica • četvrtak, 12.03.2009.

Košarkaši Kvarnera nanijeli su prvi poraz Šibenčanima na Baldekinu ove sezone. Na krilima raspoloženog Marijana Mancea Kvarner je slavio sa 94:82. Bez obzira na ishod utakmice Šibenčani će u Ligu za prvaka, a gosti u Ligu za ostanak...

Izjednačenu bitku gledali smo u prvom poluvremenu. Riječani su poveli s 8:4, ali nakon nesportske pogreške Mancea Šibenčani dolaze do izjednačenja. Igralo se koš za koš, a teret domaće momčadi bile su i tri osobne pogreške prvog centra Mira Bilana. Gosti su to znalački koristili te su preko centra Andelije i raspoloženog Mancea pogađali domaći koš.

S plus jedan (23:22) gosti su ušli u drugu četvrtinu. I dalje se vodila ravnopravna bitka, prednost je bila malo na jednoj, pa malo na drugoj strani. Dvije minute prije odlaska na odmor domaćini tricom kapetana Luke Petkovića odlaze na plus četiri (38:34), ali na isti način uzvraća i Andelija, pa se na predah odlazi potpuno izjednačeno. (41:41).

Istim ritmom nastavilo se i u trećoj četvrtini. Malo su vodili Šibenčani, malo Riječani sve do pretposljednje minute. Mance i Spahija su pogodili trice za 58:61, a u posljednjih 60 sekundi igre Mance je još jednom poentirao, a s istekom vremena i Spahija. Uz koš realizirao je i slobodno bacanje za plus šest uoči deset posljednjih minuta igre (60:66).

Stečena prednost pokazala se kao veliki kapital za Maurićevu momčad. Glavinić je tricom već na početku svojoj momčadi donio i okruglih deset koševa prednosti (60:70). Jedini raspoloženi igrač u domaćim redovima Ivan Mimica pokušavao je tricama, smanjivao je prednost u nekoliko navrata, ali sam nije mogao.

Pobjeda s konačnih 94:82 pripala je Riječanima koji su imali više raspoloženih igrača. Domaćini, koji se u posljednje vrijeme intenzivnije pripremaju za skorašnju Ligu za prvaka, su čini se, olako shvatili protivnika i to im se osvetilo. Srećom, utakmica nije odlučivala o ničem značajnijem, ali i to bi trebala biti opomena Šibenčanima da se u svaki susret, bez obzira na ime protivnika, treba ulaziti maksimalno.

Kod Šibenika jedini je prolaznu ocjenu zaslužio Ivan Mimica koji je postigao 38 koševa, gotovo polovicu koševa Šibenika. Najzaslužniji za pobjedu Riječana je Mance s 34 koša, s tim da je odličnu podršku imao u Glaviniću (18), te Spahiji i Andeliji koji su postigli po 17 koševa.