Voronin drži Herthu na vrhu

Petar Plevnik • subota, 14.03.2009.

Ni nakon 24. kola Bundeslige nogometaši Herthe ne posustaju u utrci za naslov. Četiri boda predosti u odnosu na konkurenciju berlinski sastav očuvao je zahvaljujući minimalnoj pobjedi u derbiju kola nad Bayer Leverkusenom. Uvjerljiv je u Bochumu bio Bayern, dok Hoffenheim polako ali sigurno otpada iz utrke za naslov...

Bez obzira osvoji li Hertha nakon dugih 78 godina ovog proljeća naslov prvaka, čelnici berlinskog kluba napravili su sjajan posao kada su u rujnu ove godine na posudbu iz Liverpoola doveli Andreja Voronina; Ukrajinac je i u današnjem derbiju protiv Bayer Leverkusena svojim pogotkom omogućio Herthi desetu uzastopnu domaću pobjedu.

Nakon razočaravajućih prvih 45 minuta, odluka o pobjedniku pala je u 50. minuti nakon što su Nicu i Voronin izmjenili dupli pas, udarac Ukrajinca brani Adler, no na njegovu nesreću lopta pogađa Voronina i završava u mreži Apotekara za konačnih 1:0. Svih 90 minuta u redovima Herthe odigrao je Josip Šimunić, dok je Marko Babić u igru ušao u posljednoj minuti susreta.

Vezane vijesti

Nakon posljednjih uvjerljivih izdanja u Ligi prvaka, nogometaši Bayerna napokon su i u Bundesligi uspjeli spojiti dvije dobre utakmice. Iako je Bavarce na gostovanju u Bocumu od rezultatskog zaostatka u 13. minuti spasila tek sjajna intervencija Rensinga, Bayern je ubrzo nako toga preuzeo inicijativu, a prednost Bayernu u 32. je minuti osigurao pogodak Ze Roberta.

Šanse Bochuma dodatno su okopnile u trećoj minuti nastavka kada Pfertzel kao posljednji igrač ruši Sosu i zarađuje isključenje, no Podolski promašuje dosuđeni 11-erac. Nade domaćina u čudo ugašene su samo deset minuta kasnije kada Lahm pogađa za 0:2. Pobjedu Bavaraca u posljednoj minuti susreta potvrdio je Demichelis za konačnih 0:3.

Polako, ali sigurno iz utrke za naslov otpada Hoffenheim. Ni u šestom susretu u nastavku sezone momčad Ralfa Ragnicka nije uspjela doći do pobjede. Hoffenheim je sjajno krenuo u Frankfurtu i već u 10. minuti pogotkom Carlosa Eduarda stigao do vodstva. Koliko su gosti odlično krenuli u prvom dijelu, toliko su zaspali početkom drugog, što koristi Fink i već u 47. minuti susreta postavlja konačnih 1:1.

Najzanimljiviji susret igran je u Hannoveru, gdje je u remiju Hannovera i Borussije viđeno čak osam pogodaka. Gosti iz Dortmunda odlično su krenuli u susret te pogocima Freija iz 11-erca u 17. te Kringea iz 27. minute osigurali početnu prednost, da bi Štajner tri minute prije kraja prvog dijela smanjio za domaćine.

Nakon samo četiri minute igre u nastavku Bruggink pogotkom izravno iz kornera vraća Hannover u igru, no u razmaku od samo tri minute, Kringe u 62. te Frei u 65. minuti vraćaju Borussiju na dva pogotka razlike. Ni prednost od dva pogotka 25 minuta prije kraja susreta nije žuto-crnima bila dovoljna da dođu do prve proljetne pobjede, budući da Hanke u 80. i Forssell u 84. minuti iz 11-erca donose Hannoveru bod.

Do vrlo vrijedna tri boda u borbi za ostanak u ligi na gostovanju u Kölnu stigla je Borussia Mönchengladbach. Gosti su u vodstvo stigli u 25. minuti preko Bradleya, a odličnih 45 minuta Borussije potvrdio je Matmour pogotkom za 0:2 minutu prije odlaska na odmo. Köln se u susret vratio u 64. minuti kada Brečko smanjuje na 1:2, no samo tri minute kasnije Friend vraća Borussiju u sigurnije vode. Još jednom Brečko svojim drugim pogotkom u 82. minuti vraća nadu domaćinima, da bi sve dvojbe oko pobjednika razriješio pogodak Bradleya iz 11-erca u 87. minuti.

Na ruku Borussiji išao je i ishod susreta u Karlsruheu, gdje se istoimeni domaćin nakon današnjeg poraza od Arminije nalazi jednom nogom u Drugoj ligi. Iako su domaćini imali više od igre, četiri minute prije kraja susreta pokopao ih je pogodak Bosanca Zlatka Janjića za konačnih 0:1. Dino Drpić odigrao je svih 90 minuta za domaćine, kao i Andre Mijatović za goste.