Bundesliga, 24. kolo, 13.03.2009, 20:30 h
Schalke 04

Grafite izludio Krstajića

Petar Plevnik • petak, 13.03.2009.

Ponajprije zahvaljujući sjajnom Brazilcu Grafiteu nogometaši Wolfsburga u prvom su susretu 24. kola Bundeslige svladali Schalke i stigli samo na bod od vodeće Herthe...

Čak sedam pogodaka i sjajan susret vidjelo je 29 000 gledatelja na otvaranju 24. kola Bundeslige u večerašnjem dvoboju Wolfsburga i Schalkea, a zahvaljujući 13. prvenstvenoj pobjedi na drugo mjesto i samo bod zaostatka za Herthom stigao je Wolfsburg.

Susret je za domaćine počeo šokantno, budući da je Schalke već u devetoj minuti zahvaljujući sjajno izvedenom volej udarcu kapetana Westermanna s ruba 16-erca stigao u vodstvo. Wolfsburg je do izjednačenja stigao prilično s(p)retno, nakon što branič Schalkea Mladen Krstajić u 26. minuti u svom 16-ercu neoprezno starta na Grafitea, a brazilski napadač u pogodak pretvara dosuđeni 11-erac.

Do potpunog preokreta Vukovi su stigli minutu prije odlaska na odmor, a u ulozi tragičara ponovno je bio Mladen Krstajić, nakon što je Grafite kraj srpskog braniča neometan ubacio s desnog boka, a u sredini usamljeni Džeko pogađa za 2:1. Da će ovo definitivno biti susret koji će Krstajić htjeti što prije zaboraviti potvrdila je 74. minuta kada se Grafite u 16-ercu gostiju lakoćom oslobađa Krstajića i povisuje na 3:1.

Nadu Schalkeu pogotkom za 3:2 samo dvije minute kasnije vratio je Jones, no sjajni Grafite u 84. minuti hat-trickom vraća Wolfsburg na dva pogotka prednosti. Poraz Schalkea u prvoj minuti sudačke nadoknade ublažio je Kuranjyi za konačnih 4:3.

Svih 90 minuta u redovima Schalkea odigrao je Ivan Rakitić.