Briljantni Giovinco i Del Piero

Ivana Spahija • subota, 14.03.2009.

Nije bilo iznenađenja u prva dva susreta 28. kola Serie A. Juventus je na domaćem terenu potopio Bolognu rezultatom 4:1 unatoč tome što su gosti imali prednost tijekom prvog poluvremena. Genoa je nakon 35 godina slavila na Sardiniji i protiv Cagliarija upisala vrlo važne bodove u nastavku borbe za Ligom prvaka...

U nastavku lova na Inter nogometaši Juventusa na domaćem su terenu dočekali momčad Bologne koju su rutinski svladali s visokih 4:1. Iako rezultat upućuje na laganu pobjedu Stare dame, crno-bijeli su se dosta namučili u prvom poluvremenu te su se probudili tek u nastavku i deklasirali fenjeraša iz Bologne. Juventus je, barem trenutno, smanjio zaostatak za Interom na samo četiri boda. Naš Dario Knežević nije konkurirao za ovaj susret.

Domaćini su pomalo uspavano ušli u susret, što su gosti iz Bologne iskoristili već u 24. minuti susreta. Di Vaio je idealno uposlio Mutarellija koji je nakon slaloma kroz obranu Juventusa matirao Buffona i Bologni donio prednost od 1:0. Juventus je pokušao uzvratiti u 37. minuti, ali je dobar udarac Giovinca uspio zaustaviti gostujući vratar Antonioli.

Nogometaši Juventusa su se probudili već u samom otvaranju drugog dijela, tako se mreža gostiju tresla već u 48. minuti. Salihamidžić je nakon izvedenog udarca iz kuta glavom pronašao put do mreže Bologne i poravnao rezultat na 1:1. Preokret domaćinima donio je Giovinco pogotkom u 71. minuti susreta, a kapetan Del Piero stavio je svoj potpis na pobjedu Juventusa pogocima u 74. i 88. minuti za konačnih 4:1 i sva tri boda za Staru damu, dok Bolognu poraz ostavlja na 16. mjestu, na samom rubu zone ispadanja.

U drugoj utakmici dana Genoa je napokon uspjela slomiti 35 godina dugo prokletstvo i na stadionu Sant'Elia na Sardiniji doći do pobjede nad Cagliarijem. Dugoočekivani trijumf momčadi iz Genove stigao je u najbolje vrijeme, Jurić i društvo su s minimalnih 1:0 uzeli sva tri boda teškom protivniku i učvrstili četvrto mjesto na ljestvici te sada imaju tri boda zaostatka za Milanom i isto toliko bodova prednosti ispred Rome. Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta u dresu pobjedničke momčadi.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, iako su gosti u nekoliko navrata pokušajima Milita i Scullija mogli doći do vodstva. Najveća prilika prvog dijela ipak je pripala Cagliariju kada je u 35. minuti Lopez glavom gađao u gredu gola Genoe u trenutku u kojem je Rubinho već bio svladan. Tri minute kasnije domaćini su ostali s igračem manje, crveni karton zaradio je Cossu zbog prekršaja nad Jurićem. Genoa je brojčanu nadmoć iskoristila tek pri samom kraju susreta, točnije, u 85. minuti kada je Olivera nakon ubačaja Palladina glavom pronašao put do mreže Cagliarija za konačnih 1:0 i važna tri boda Genoi.