1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 15.03.2009, 15:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 2.000
Suci: Jurica Mihalj (V.Mlaka), Damir Kraljević (Zadar), Leo Krstičević (Ploče)

Zoran Zdelar • nedjelja, 15.03.2009.

Rijeka je uspjela ubilježiti pobjedu u sudačkoj nadoknadi zahvaljujući pogotku Tarika Cerića, koji je isto napravio već ove sezone u dvoboju sa sesvetskom Croatijom...

Zoran Ivančić
88'
Dražen Besek

Riječani su se prije tjedan dana osramotili na Šubićevcu u dvoboju sa Šibenikom kada još mogu biti i zadovoljni što su se vraćali kući sa samo tri primljena gola. Zbog toga se utakmica s Varteksom čekala u posebnom ozračju, kojem je uvelike pridonio trener Robert Rubčić svojim iskazivanjem nezadovoljstva i najavom odlaska. Rubčić je ipak barem privremeno odustao od odlaska te je odlučio svojim nogometašima pružiti priliku u dvoboju s Varteksom.

Kantrida je bogatija za tri kola pred drugi dio prvenstva, no igra koju su prikazali domaćini teško da može uliti nadu navijačima da ih očekuju bolji dani. Rijeka ni ovog puta nije izmamljivala pljesak malobrojnih gledatelja, ako se izuzmu golovi, a pobjeda je ubilježena uz malo sreće u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Prve minute dale su naznaku da bi se moglo na Kantridi ove nedjelje gledati vrlo zanimljiva utakmica. Domaći nogometaši krenuli su ofenzivno, a i Varaždinci su pokazali da se nemaju namjeru isključivo braniti. Josip Golubar je tako u petoj minuti igre imao dvije sjajne prilike za pogodak. Najprije je loptu prsima uspio zaustaviti vratar Velimir Skender, a drugi udarac je zaustavio Tarik Cerić tako što je izbacio loptu van kaznenog prostora sa same gol linije.

Rijeka je nekoliko minuta kasnije uzvratila prilikom Ahmada Sharbinija, no on iz vrlo dobre pozicije puca prilično loše. Teško da bi se to moglo čak i nazvati udarcem, loptu kao da je više dodao protivničkom vrataru.

Navijači Bijelih ipak slave u 25. minuti kada je Anas Sharbini nabacio loptu s lijevog boka, a obrana Varteksa ju propušta zaustaviti. Ona zatim stiže do Hrvoja Štroka koji s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem uspijeva svladati Danijela Mađarića i tako dovesti suigrače u vodstvo.

Drugo poluvrijeme pružilo je znatno lošiju igru, no što je to bio slučaj s prvim poluvremenom. Rijeka kao da se zadovoljavala s minimalnim vodstvom, dok su gosti imali laganu dominaciju, no nisu je iskorištavali na pravi način. Varteksovci su stvarali prilike iznimno rijetko, ali do pogotka su ipak stigli.

78. minuta je bila u tijeku kada je kada se Goran Mujanović uspio "othrvati" Faustu Budicinu u kaznenom prostoru i nakon toga bez problema zabiti za izjednačenje. Rezultat je to koji goste u potpunosti zadovoljava, pa su odmah nakon toga počeli polako odugovlačiti, kako bi se u preostalom vremenu što manje igralo.

U posljednjih deset minuta Riječani ponovno ubacuju u višu brzinu ne bi li u završnici vratili vodstvo. U 83. minuti Cerić nije bio precizan nakon što je Fernandez izveo slobodan udarac, ali ta se suradnja pokazala dobitnom u sudačkoj nadoknadi. U 93. minuti Fernandez je izveo još jedan slobodan udarac, ponovno pronalazi Cerića koji je uspio zatresti Mađarićevu mrežu i na veliko oduševljenje domaćih navijača donijeti Rijeci pobjedu.