Petrinjci čuvaju vrh

Branimir Korać • nedjelja, 15.03.2009.

Vodeća momčad 4. HNL središte podskupine B, petrinjska Mladost, slavila je u susretu 20. kola na domaćem terenu protiv Strmca 3:1...

MLADOST - STRMEC 3:1 (1:1)

Petrinja, Gradski stadion, gledatelja: 100

Suci: Tomislav Lukšić (Gradići), Marko Kovač (Velika Mlaka), Josip Piličić (Velika Mlaka)

Strijelci: 0:1 N.Herceg (25'), 1:1 Turkman (38'), 2:1 Turkman (52'), 3:1 Živčić (73')

Mladost: Kovačević, Komić (24' Lovrić), Pavun, Cvetnić, Korečić, Živčić, Kvesić, Polovina (67' Bobinac), Gajdek, Turkman, Malbašić (33' Ćehok). Trener: Zdenko Golem.

Strmec: Ladić, Nežić (83' Burić), Vitković, Pozder, Majić (75' Bistrički), Gorički, N.Herceg, Bedeković, A.Herceg, Kralj, Šebek (64' Antolković). Trener: Marijan Glavica.

Nakon poraza u Zelini u prošlom kolu 3:2, situacija za Petrinjce na ljestvici 4. HNL se ponešto zakomplicirala. Zelina je stigla na svega bod zaostatka i sada im je svaka utakmica izuzetno važna.

Međutim, u susret sa Strmcom nisu ušli dobro, ušli su dosta mlako i nepovezano i to su gosti jako dobro koristili. Nakon nekoliko opasnih napada, do vodstva su stigli u 25. minuti kada je na odbijenu loptu iz 16 metara najbolje reagirao Nikola Herceg i prizemnim udarcem s dvadesetak metara pogodio mrežu Kovačevića.

Već u prvih pola sata igre domaći trener Golem napravio je dvije izmjene, a prvu veliku priliku Petrinjci su i iskoristili. Igrala se 38. minuta kada je Anđelko Kvesić izveo slobodan udarac iskosa, lopta je došla na drugu stativu do usamljenog Darija Turkmana koji iz blizine gađa mrežu za 1:1.

U drugo poluvrijeme domaćin ulazi agresivnije i to mu se isplaćuje već u 52. minuti. Ponovno je Kvesić izveo idealno prekid, a Turkman je imao lagan posao i preciznim udarcem glavom donosi vodstvo domaćinu.

Do kraja susreta igralo se većinom između dva šesnaesterca, a Mladost je postigla još jedan pogodak i to u 73. minuti kada Dejan Živčić odbijenu loptu iz šesnaesterca lijepim poluvolejom posprema u kut za konačnih 3:1.

Mladost je odigrala solidnu utakmicu u kojoj se pamte samo bodovi. Mlada momčad Strmca predstavila se u dobrom svjetlu, ali nije mogla do nekog značajnijeg rezultata.

Rezultati 20. kola:
Gorica V.M. - Dugo Selo 2:0, Banovac - Mraclin 0:2, Metalac - Udarnik 2:0, Graničar - Sokol 1:1.