1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 15.03.2009, 15:30 h, Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Marin Ivanković (Split), Danijel Munić (Bregana)
Sesvete
Sesvete
0:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Strah od pobjede

Borna Rupnik • nedjelja, 15.03.2009.

Croatia je protiv Slavena došla do prvog proljetnog boda i ostala korak ispred Zadra, dok su nogometaši iz Koprivnice u općenito blijedoj predstavi osigurali treću startnu poziciju uoči posljednjeg dijela prvenstva...

Mario Jurin
61'
8
Mario Čižmek
75'
3
Dario Šušak
78'
Srećko Lušić
21
(do 90')

Mile Petković

U 22. kolu hrvatskog prvenstva Croatia Sesvete i Slaven Belupo podijelili su bodove ne postigavši ni pogodak, a povremeno se činilo da im to ionako nije primarni cilj. Igralo se čvrsto u obrani, a poneke prilike i poluprilike redovito su izazivale samo uzdahe i negodovanja.

Početno ispitivanje snaga u Kranjčevićevoj ulici trajalo malo više od deset minuta, a tada Srebrenko Posavec prvo iz velike udaljenosti puca preko gola, a potom izvodi korner nakon kojega Elvis Kokalović neometan puca glavom preko prečke. Samo dvije minute poslije udarac iz kuta s druge strane izvodi Nikola Šafarić, a pokušaj glavom Stipe Lapića odlazi pored vratnice.

Vezane vijesti

Usprkos glasnoj podršci manje skupine gostujućih navijača, igra se sredinom prvog dijela dodatno umrtvila, a obje su momčadi tek jednom stigle pred suparnički kazneni prostor, da bi Bojan Vručina u 32. minuti u dva navrata preslabim udarcima pokušao svladati sesvetskog vratara Ivana Radoša. Na drugoj strani Silvio Rodić ubrzo brani trzaj glavom debitanta u dresu Croatije, Stjepana Jukića.

Prije odmora još je Šafarić pokušao iznenaditi Radoša izravnim udarcem gotovo iz kornera, dok u samoj završnici prvog dijela Jukić propušta pospremiti u mrežu ubacivanje Gorana Juroša, a Saša Mus loše završava jednu od rijetkih dobrih akcija Sesvećana. Croatia je u nastavak ušla nešto agresivnije i češće gledala prema naprijed, ali nijedna momčad nije imala dovoljno želje i hrabrosti zadati protivniku odlučujući udarac.

Najbolju priliku domaćina promašio je u 60. minuti Aljoša Vojnović: na Jukićevo dodavanje puca snažno, ali preblizu koprivničkog vratara, a njegovu odbijenu loptu ne zahvaća na željeni način i šalje je nebu pod oblake.

Privremeni dvojac na sesvetskoj klupi, Srećko Lušić i Anto Petrović, tada iz igre vadi vrlo pokretljivog Antuna Palića koji je u nekoliko navrata zadao glavobolju svojim čuvarima, a desetak minuta poslije pokazuje da je i više nego zadovoljan neodlučenim ishodom te umjesto borbenog Vojnovića uvodi defenzivca Marija Čižmeka.

Mario Jurić je u 73. minuti upropastio dobar potez i dodavanje Mate Jajala, a Šafarić izgledan slobodni udarac poslao ravno u živi zid. Istom mjerom uzvraća i Stjepan Jukić, a posljednje su dvije prilike pripale gostima - prvo Jajalo s ruba šesnaesterca cilja rašlje, ali Radoš izvrsno brani, a Bojan Vručina u zadnjoj minuti puca točno po sredini gola.

Na kraju se može reći da su i Croatia i Slaven zaslužili svoj bod, ali ništa više od toga.