Ajaccio slavio u Lensu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.03.2009.

26.062 navijača Lensa vidjelo je izvrsnu utakmicu nakon koje su, međutim, nezadovoljni napustili Felix Bollaert. Gosti iz Ajaccija su, naime, pružili i više od svojih realnih mogućnosti te zaustavili Sang et Or...

Wallemmeu je nedostajalo pola momčadi primjerice Aruna, Jemaa, Kovačević, Sartre, ali rasplet drugačiji od tri boda na kontu lidera Ligue 2 malo se tko usudio predvidjeti.

Ajaccio je u Lens doputovao tiho, ali je ambicije najavio u 24. minuti. Volej Vialea sjajno je skinuo Vedran Runje i loptu izbacio u korner, međutim, hrvatskog je reprezentativca njegova obrana ostavila na cjedilu i u 36. minuti i Diabate je tog puta 32-godišnjaka uspio probiti suptilnim prizemnim udarcem.

Lens je propustio sijaset šansi - Monnet-Pacquet u 18., Maoulida u 29., 39., 40. minuti - te se na poluvrijeme otišlo s minimalnim vodstvom gostiju. Diabate je u drugom dijelu Runju svladao i u 63., ali je ovog puta gol poništen zbog ofsajda.

Izjednačujući su, pak, gol propustili zabiti Demont u 81., Omrani u 89., dok je u četvrtoj minuti nadoknade i Fortuna Lensu okrenula leđa te je Maoulidu zaustavila prečka nemoćnog Debesa.

Lens je svejedno i dalje prvi i Angersu na drugom i Metzu na trećem mjestu bježi šest bodova, a Montpellieru (pre)velikih osam.

Angers je je jedini od pratitelja slavio (protiv Troyesa vani 2:1), dok je Montpellier nakon poraza u Bastiji (1:0) skliznuo s trećeg mjesta, a Metz je drugog mjesta koštao poraz protiv Sedana još jednog bivšeg hajdukovca - 22-godišnji Ante Rožić nije ulazio u igru.