Lučko i Rudeš nastavljaju utrku

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.03.2009.

Vodeći dvojac 3. HNL zapad, Lučko i Rudeš, upisali su pobjede u 20. kolu te na taj način ostali na istom odstojanju...

Potencijalno neugodno gostovanje dobro je prošlo za vodeću momčad lige Lučko. U Velikoj Gorici Radnik je poražen 2:1 u susretu u kojem su gosti bili bolji protivnik i zasluženo su slavili. Već nakon pola sata igre vodili su 2:0 golovima Fučeka i Mujčina da bi neizvjesnost vratio Grlić pogotkom iz jedanaesterca pola sata prije kraja susreta. Ipak, do kraja su gosti bili bolji protivnik te su sačuvali vodstvo i uzeli pobjedu.

Rudeš je pak gostovao na Krimeji kod Orijenta i nije dozvolio iznenađenje. Slavio je 3:1 iako su domaćini imali sve do 66. minute prednost 1:0 nakon pogotka Rudana u ranoj fazi susreta. U posljednjih pola sata Rudeš je pritisnuo i pogocima Brkića, Marinšeka i Jazvića stigao do sva tri boda.

Polet je odnio sva tri boda iz Labina slavivši minimalno 1:0. Pobjeda gostiju mogla je biti i uvjerljivija, imali su prednost od dva igrača više zbog isključenja Munjasa i Fejzića, ali to su konkretizirali tek jednim pogotkom i to Berkovića nakon točno pola sata igre.

Iskusna momčad Samobora nije uspjela doći do važna tri boda protiv Rovinja. Remizirali su 1:1 i morali se zadovoljiti tek bodom. Poveli su Samoborci preko Karića u 57. minuti da bi osam minuta kasnije Kolić poravnao na 1:1. Domaćin može žaliti za bodovima jer je propustio još nekoliko velikih prilika, a najveću u prvom dijelu kada Brujić nije realizirao jedanaesterac.

To je iskoristio Maksimir koji se pobjedom 1:0 protiv Medulina približio na dnu na svega bod zaostatka Samoboru. U čvrstoj utakmici Maksimir je do pobjede stigao tek u 88. minuti kada je Dasović realizirao jedanaesterac.

Očekivanu domaću pobjedu ostvarilo je Vrapče koje je s 3:1 bilo bolje od Haška. Vrlo dobri domaćini poveli su nakon 12 minuta igre pogotkom Miloša da bi 20 minuta prije kraja Jeleč povisio na 2:0. Kratko je goste u igru u 84. minuti vratio Pukljek da bi Graf trećim pogotkom riješio pitanje pobjednika u završnici susreta.

Lošu utakmicu odigrao je Grobničan u Vrbovcu i poražen je od istoimenog domaćina čak s 4:0. Junak susreta bio je Miljenko Bencalić koji je postigao čak tri pogotka dok je jedan dodao Nosek.