Pokrivaču 90 minuta u Kupu

Maja Giljanović • srijeda, 18.03.2009.

Monaco hrvatskih reprezentativaca Nikole Pokrivača i Jerka Leke te bivšeg kapetana Darija Šimića zaustavljen je u četvrtfinalu Kupa. Trener Ricardo je potonju dvojicu ostavio na klupi svih 90 minuta, dok je Pokrivač odigrao cijelu utakmicu...

Grenoble ni nakon četvrtfinala Kupa protiv Monaca nije prekinuo seriju - deveta momčad Le Championnata ni osmu utakmicu zaredom ne poznaje okus poraza, a posljednji put kad su izgubili izgubili su baš na Louisu II 31. siječnja (1:0).

Krila su im tim više dala i dva zadnja trijumfa na njihovom Stade des Alpesu protiv Caena i Saint-Etiennea (oba puta u 94. minuti), a i kuknjava gostiju koji su doslovce "bolnica na kraju grada" s ozljedama Rome, Muratorija, Meriema, Licate, Adriana, Diaza i Alonsa.

Ovog puta 18.000 navijača Grenoblea se nije toliko peklo na vatrici. Prošlo je, naime, samo 13. minuta kad je Daniel Moreira potvrdio kako mu Monegažani leže - baš je 31-godišnjakovim golom Grenoble pobijedio Monaco u 4. kolu Le Championnata.

Gosti u prvom poluvremenu nisu pošteno ni zapucali na protivnički gol. Kakvo-takvo uzbuđenje u šesnaestercu Grenoblea izazvao je samo udarac našeg Nikole Pokrivača kojeg je, međutim, Le Crom u 6. minuti zaustavio bez ozbiljnijih problema. Jerko Leko i Dario Šimić nisu ulazili u igru.

U drugom je, pak, dijelu Monacovog Gakpea zaustavila stativa, a pobjedu Grenoblea je potvrdio Akrour koji je u 54. minuti okrunio krasnu akciju Courtoisa i Grandina.

Rennes je protiv skromnog trećeligaša (10. u Nationalu) koji je, međutim, u osmini finala senzacionalno (3:1 u produžecima) izbacio PSG tempo diktirao svih 90 minuta. Rodez nijednom nije ozbiljnije zapucao na vrata Doucheza (koliko-toliko je svojim ulaskom živosti unio Pacios te je zaprijetio u 77. i 81.), dok su se oni sami dvaput pokunjeno vraćali na centar.

Jednom u prvom poluvremenu kada je u 31. minuti vratar Sopalski loptu spustio baš M'Biji na nogu tako da Kameruncu nije preostalo drugo nego pospremiti je u mrežu i jednom u drugom u 60. minuti (Briand).