Tau Ceramica ponovno nemilosrdna

Branko Barić • nedjelja, 22.03.2009.

Nakon prošlotjednog poraza od Bilbaoa, Tau Ceramica se u 27. kolu španjolskog prvenstva ponovno vratila starim pobjedničkim navikama. Joventut, petoplasirana momčad lige, kući je ispraćena s nevjerojatnih 34 poena razlike...

Tau Ceramica je već na samom startu dala do znanja svima da ovaj derbi neće proteći u rezultatskoj neizvjesnosti i u drugoj četvrtini uhvatila prednost od 20 poena razlike. U jednom trenutku u posljednjoj dionici aktualni prvak vodio je i s 93:52, no do konca je momčad iz Badalone to uspjela ublažiti do konačnih 99:65. Igor Rakočević s 23 poena i Pete Mickael s 20 poena i sedam skokova najbolji su pojedinci u redovima domaćih, za koje je Stanko Barać odigrao deset minuta i skupio dva skoka, jednu asistenciju i dvije blokade. Najefikasniji kod indisponiranog Joventuta bio je Luka Bogdanović sa 16 postignutih koševa.

Vezane vijesti

U drugom susretu 27. kola španjolske ACB lige koji je odigran u subotu Unicaja je svladala Fuenlabradu s 91:78. Marcus Haslip s 26, te Thomas Kelati s 21 poenom predvodili su momčad iz Malage, dok je na drugoj strani Brad Oleson ubacio 17 poena.