Real do bodova rutinski, Valencia čudom

Borna Rupnik • nedjelja, 22.03.2009.

Real je rutinski odradio utakmicu protiv Almerije, a pothvat kola izveli su nogometaši Valencije svladavši Racing u Santanderu. Espanyol je zahvaljujući pobjedama Osasune i Numancije ostao sam na dnu...

Real je ne posebno uvjerljivom, ali učinkovitom predstavom apsolvirao prepreku zvanu Almeria i približio se Barceloni na samo tri boda zaostatka uz utakmicu više. Nogometaši Realove legende Huga Sancheza hrabro su se suprotstavili favoriziranom protivniku i dobro stajali na terenu, ali nakon što su obje strane propustile nekoliko izglednih prilika, u 23. minuti s dvadesetak metara opalio je Marcelo i doveo Kraljevski klub u vodstvo.

Brazilac je početkom nastavka pogodio vratnicu, a sve dileme oko pobjednika riješio je Klaas-Jan Huntelaar pogotkom u 53. minuti. Igra se nakon drugog Realovog pogotka otvorila, što je nizozemski napadač iskoristio u 66. minuti, matiravši Diega Alvesa s gotovo iste pozicije za 3:0, a gostujući igrači na Santiago Bernabeu ipak nisu uspjeli postići počasni pogodak. Juande Ramos svoj je dio posla obavio i preostaje mu tek pratiti razvoj događaja na Camp Nou.

Vezane vijesti

Valencia je svoju rezultatsku krizu prekinula na vrlo neočekivan način. Sva su tri boda odnijeli iz Santandera, gdje je Racing prošle nedjelje "nagazio" Numanciju (5:0). Igrajući bez najboljeg strijelca, Davida Ville, te punih 45 minuta s igračem manje (nakon isključenja Alexisa) obrana Šišmiša izdržala je sve nalete Racinga, uključujući i jedanaesterac Oscara Serrana u sudačkoj nadoknadi, koji je odsjeo na prečki. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je mladi Juan Mata u 78. minuti.

Pobjede Osasune i Numancije zacementirale su Espanyol na začelju prvenstvenog poretka. Izravan obračun Osasune i Espanyola u Pamploni nakon ravnopravne je borbe pripao domaćinima zahvaljujući pogotku Javada Nekounama poslije isteka 90. minute, a osim tako nesretno primljenog gola nogometaši Espanyola mogu žaliti i za raspletom situacije u Numanciji, gdje je pao Sporting iz Gijona. Suigrači Mate Bilića, koji je igrao od 73. minute, nisu znali iskoristiti polusatnu brojčanu prednost i poravnati rezultat na 2:2 nakon pogodaka Barkera (kazneni udarac) i Goirije s jedne, odnosno Davida Barrala s druge strane.

Deportivo i Betis podijelili su bodove u sadržajnom susretu na Riazoru. Domaće je navijače obradovao rani pogodak Joana Verdua, ali je bod koji život znači gostima iz Seville osigurao Sergio Garcia nakon pola sata igre.

Premda je Recreativo preko Maidane u 47. minuti poveo protiv Getafea, u junaka dana pretvorio se Roberto Soldado. Getafeov je napadač sredinom nastavka u samo dvije minute dva puta pronašao put do Recreativove mreže i ostavio vrijedne bodove u predgrađu Madrida. Naime, Getafe se nakon solidnog prvog dijela sezone opasno približio zoni ispadanja.