Razočaranje u Capragu

Branimir Korać • subota, 28.03.2009.

U 22. kolu 4. HNL središte podskupine B Metalac je u Sisku odigrao iznimno lošu utakmicu i upisao zaslužen poraz od borbenog Graničara iz Tučenika 2:1...

METALAC - GRANIČAR 1:2 (0:1)

Sisak, stadion Metalca, gledatelja 100

Suci: Matija Šulentić (Velika Gorica), Davor Merkaš (Velika Gorica), Zlatko Mustapić (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 Firi (34'), 0:2 Pušić (55'), 1:2 Alijagić (57').

Metalac: Fetić, Mlinarić (75' Helešy), Marić (46' Jurković), Osmanagić, Kunert, Dedić, Perković, Martinaj, Toljan (46' Alijagić), Milnović, Balen. Trener: Zoran Buinac.

Graničar: Beko, Martinčić, Bukal, Bakran, Opačić, Leboš, Firi, Kremenović, Pušić, Šajfar, Arifović. Trener: Dražen Kemenović.

Kada uđete u susret s mišlju lako ćemo, obično se dogodi ovo što se i dogodilo. Metalac je podcijenio momčad Graničara i na kraju upisao poraz 2:1. Gosti su dugo nakon susreta u svlačionici bučno slavili tri neočekivana boda koja su im vrlo važna u borbi za ostanak u ovom društvu.

Siščani su prvih desetak minuta igrali presing i stvarali probleme zadnjoj liniji gostiju, međutim nedostajalo je konkretnosti u završnici da bi se uopće došlo do prilčike za pogodak. Kako je vrijeme prolazilo, tako je i pritisak jenjavao, a u 34. minuti gosti su stigli do vodstva. Iz prekida je lopta ubačena pred vrata Metalca, nakon dosta odbijanja i neodlučnosti u obrani domaćina, pred praznim vratima do lopte dolazi Mladen Firi i dovodi goste u vodstvo.

U drugom poluvremenu očekivao se odlučniji Metalac, no u 55. minuti uslijedio je novi šok koji je bacio domaćina dosta unazad. Krasan pogodak postigao je Matija Pušić koji je natrčao i iz prve s 20 metara snažnim poluvisokim udarcem pogodio kut za šokantnih 2:0 Graničara.

Odmah nakon pogotka Graničar je imao stopostotnu priliku za 3:0, međutim Šajfar se nije snašao, a u kontri je stigla kazna za promašaj, a strijelac pogotka za 2:1 bio je Goran Alijagić.

Do kraja susreta Metalac je na sve načine pokušavao doći do boda, a najizgledniju priliku propustio je u sudačkoj nadoknadi.