Runje skinuo penal i otpao za Andoru

Maja Giljanović • utorak, 31.03.2009.

Bod je svom Lensu u 29. kolu Ligue 2 protiv Toursa spasio hrvatski reprezentativac Vedran Runje, ali ga je jedan bezazleni udarac protivnika u koljeno na kraju stajao gostovanja reprezentacije u Andoru...

33-godišnjak je na 24 sata napustio pripreme reprezentacije i 25.611 navijača na Felix-Bollaertu zahvalno je i njemu i našem izborniku Slavenu Biliću.

Bivši je hajdukovac bio ključan čovjek Sang et Ora i u 41. je minuti bivšem napadaču Nantesa Toursovom Keserüu obranio jedanaesterac koji je u prethodnoj akciji (kontri gostiju) izborio N'Diayea.

Šut Rumunja koji je otkada je u siječnju napustio Klasnićeve Kanarince ozbiljno prionuo poslu i u sedam se utakmica šest puta upisao među strijelce Runje je u padu skinuo nogom i spasio Lensu bod prvi put.

Drugi je put briljantno obranio ponovno Keserüu i u 44. minuti, a kako Lensove dvije najveće šanse u 85. i 90. minuti nisu u pogodak pretvorili ni Sartre ni Demont - oba je puta Salinu pomogla i stativa - ostalo je početnih 0:0.

Peta je ovo utakmica zaredom Lensa u kojoj nisu pobijedili i bodovna im se prednost istopila na samo dva boda ispred Strasbourga i Metza.

Nažalost Runje je zbog boli u koljenu otpao s popisa putnika u Andoru i na mjestu će ga pričuvnog vratara Stipe Pletikose zamijeniti aktualni hajdukovac Danijel Subašić.

Sedan Ante Rožića je na svom Louis-Dugauguezu izgubio od Boulogne-sur Mera (N'Kong), a i ovaj je bivši hajdukovac u igri proveo svih 90 minuta.