Thunder šokirao Spurse, pali i Lakersi

Goran Markuš • srijeda, 01.04.2009.

Pobjeda Thundera na gostovanju kod Spursa zasigurno je vijest večeri, no ništa manju senzaciju nisu nam spremili niti igrači Charlottea koji su na domaćem parketu uspjeli svladati prvu momčad Zapada, Los Angeles Lakerse. Uz dvije rezultatske senzacije u highlightse dana savršeno se uklopilo i umirovljenje dresa našeg susjeda, Vlade Divca...

Drugi puta u dva tjedna Kevin Durant (31 poen, 8 skokova) i društvo iz Oklahome uspjeli su poraziti moćne Spurse koji su sve svoje šanse, ponovno, upropastili u samoj završnici. Iako je sinoć prvi puta nakon prosinca na teren izašao i Manu Ginobili (17 poena) jednostavno nije mogao izvući svoju momčad koja nakon nešto boljeg otvaranja susreta malo pada što Thunder odlično koristi i 5:18 serijom na poluvrijeme odlazi sa neočekivanih šest poena prednosti.

Dok smo u trećoj četvrtini gledali prilično izjednačenu igru obiju momčadi u samoj završnici Tim Duncan (21 poen, 12 skokova) i Michael Finley (14 poena, 5 skokova) "potežu" što rezultira sa minimalnih -1 Spursa svega 71 sekundu prije kraja.

20 sekundi kasnije na drugoj strani terena raspoloženi Nenad Krstić (16 poena, 8 skokova) ipak pogađa skok-šut, no tada Duncan sve uzima u svoje ruke. Slijedilo je njegovo polaganje za novi minimalni zaostatak San Antonia da bi samo 13 sekundi prije kraja blokirao i šut Jeffa Greena (16 poena), no klupa San Antonia nije odlučila pozvati time-out što se kasnije pokazalo kobnim. Naime, Spursi nikako nisu mogli pronaći slobodno čovjeka, kao i u završnici njihova nedavnog ogleda, te se sve svelo na Finleyjev šut sa sirenom - promašaj.

Slavljem protiv moćnih Lakersa Bobcatsi su upisali nevjerojatnu šestu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta i tako se približili na svega dvije pobjede razlike od osmoplasiranog Chicaga koji je ujedno odigrao i dva susreta više. "Čudno je to, ali moram priznati da su nam baš po mjeri", sa osmijehom na licu zaključio je najefikasniji igrač Bobcatsa, Gerald Wallace (21 poen, 13 skokova).

Veliko pobjeda Bobcatsa protiv Lakersa

Kao i u većini njihovim međusobnih ogleda prvo poluvrijeme ponudilo nam je prilično mirnu igru bez izrazitog odvajanje neke od momčadi, no u nastavku Charlotta skače u višu brzinu što momci iz Los Angelesa ponovno jednostavno nisu mogli pratiti. Dok su uz Wallacea čak petorica igrača upisala dvoznamenkasti broj poena to je uspjelo svega trojici igrača gostiju: Kobeu Bryantu (25 poena), Lamaru Odomu (20 poena, 9 skokova) i Pau Gasolu (16 poena, 11 skokova, 7 asistencija) dok su se ostali izgubili u prosjeku.

Veliku pobjedu upisali su i Pacersi koji su se slavljem protiv Bullsa izjednačili sa Bucksima te im toliko željeno osmo mjesto sada bježi za još uvijek dostižne četiri pobjede. Tijekom prilično izjednačenog susreta gosti su se ipak nešto bolje snašli i četiri minute prije kraja držali su odličnih sedam poena prednosti, no Indiana radi radi 9:0 seriju i 42 sekunde prije kraja preuzima vodstvo.

Ipak, četiri sekunde kasnije Ben Gordon (12 poena) zabija za izjednačenje nakon čega slijedi pola minute bez poena na bilo kojoj strani, no tada T.J. Ford (22 poena, 9 asistencija) pogađa šut za vrlo velikih +2 svega tri sekunde prije kraja. Nakon kratkog time-outa svoju šansu dobiva Gordon koji promašuje tricu sa sirenom što Bullsima donosi 40. ovosezonski poraz. Ponovno najefikasniji igrač domaćih Pacersa bio je Danny Granger (31 poen) dok je Chicago još jednom predvodio odličan rookie, Derrick Rose (24 poena, 11 skokova, 6 asistencija).

Tricom sa sirenom Rasual Butler (18 poena) je donio 46. ovosezonsku pobjedu svojim Hornetsima čime je uništio dan za domaći Sacramento koji je na poluvremenu umirovio dres našeg susjeda, Vlade Divca. "Teška je sezona iza nas i zaista mi je žao što nismo uspjeli pobjedom uveličati barem ovaj oproštaj od vrlo važnog čovjeka u povijesti našeg kluba", nakon susreta izjavio je trener Kingsa, Kenny Natt. Veliku utakmicu odigrao je David West koji je upisavši 40 poena, devet skokova i šest asistencija predvodio Hornetse.

Izjave nakon susreta Kingsa i Hornetsa

Apsolutnom dominacijom u susretu protiv Jazzera Portland je upisao 47. ovosezonsku pobjedu i tako se ponovno našao svega jednu pobjedu udaljen od četvrte pozicije koja bi im donijela vrlo važnu prednost domaćeg terena uoči starta playoffa lige. Još jedan odličan susret je iza Brandona Roya (25 poena, 6 skokova, 11 asistencija) i LaMarcusa Aldridgea (26 poena, 5 skokova) dok se sa 20 poena Carlos Boozer večeras prometnuo u najefikasnijeg igrača gostiju.

Iako im se nakon odlaska Marcusa Cambyja i Eduarda Najera loše pisalo Denver se oprostivši sa Allenom Iversonom pobrinuo da u momčad vrati Chaunceyja Billupsa (13 poena) što se pokazalo punim pogotkom. Da se kreću u pravom smjeru Nuggetsi su potvrdili sinoć kada su sigurnim slavljem protiv Knicksa osigurali svoj nastup u doigravanju. Sa 29 poena njihovo prvo ime ponovno je bio odličan Carmelo Anthony dok se s druge strane najefikasnijim igračem gostiju iz New Yorka pokazao Nate Robinson (30 poena).