Branimir Korać • petak, 03.04.2009.

Niz Cleveland Cavaliersa od 13 pobjeda prekinut je na gostovanju u Washingtonu gdje su poraženi od najlošije momčadi lige po broju poraza. Domaće pobjede upisali su i Denver i Philadelphia...

Znalo se kako će rekordnoj seriji Cavsa o 13 pobjeda kad-tad doći kraj. Međutim, malo je tko pretpostavljao kako će se to dogoditi na gostovanju u Washingtonu kod neuvjerljivih Wizardsa koji predvode ligu s čak 59 poraza ove sezone. Wizardsi su dočekali ponovni izlazak na parket Gilberta Arenasa i šokirali Jamesa i društvo.

"Ova pobjeda nam ne znači ništa što se tiče konačnog omjera. No znači na puno na osobnom planu. Oni pokušavaju biti najbolji, LeBron pokušava postati MVP i za nas je pobjeda protiv protivnika koji ima puno toga za izgubiti, velika", govorio je nakon susreta Arenas.

Što se susreta tiče Cavsi su zaostajali 14 poena sredinom treće četvrtine da bi serijom 16:6 na otvaranju posljednje stigli do poravnanja. Ipak, Wizardsi su se uspjeli brzo konsolidirati, uzvratiti novom serijom te odvojiti na prednost koju su čuvali do kraja susreta.

Predvodili su ih Caron Butler s 25 poena, Antawn Jamison s 19 poena i pet skokova, Brendan Haywood s 12 poena i deset skokova te Gilbert Arenas s 11 poena i deset asistencija. Kod Cavsa James je ubacio 31 poen uz devet skokova, Mo Williams dodao je 19 poena i šest skokova.

Cavsi zapeli u Washingtonu

Philadelphia je na svom parketu nadigrala Buckse sa 105:95. Sixersi su odigrali loše prvo poluvrijeme i na odmoru zaostajali deset poena, no u nastavku su se probudili i uspjeli izvući važnu pobjedu. S 21 poenom predvodio ih je Louis Williams, 20 poena ubacio je Andre Iguodala, a 18 poena uz 11 asistencija Andre Miller. Kod Bucksa 18 poena i deset asistencija upisao je Ramon Sessions, a 17 poena dodao je Richard Jefferson.

Nuggetsi su upisali jubilarnu 50. pobjedu svladavši u svom Pepsi Centreu Jazzere 114:104. Jazzere je torpedirao J.R. Smith koji je s klupe ubacio 28 poena uz šut za tricu 8/13. Priključili su mu se s 23 poena Carmelo Anthony te sa 17 poena Chauncey Billups i to je bilo dovoljno za pobjedu. Kod Jazzera 19 poena ubacio je C.J. Miles, 18 poena i deset asistencija Deron Williams, 14 poena i 15 skokova Mehmet Okur, 15 poena i 11 skokova Carlos Boozer te 14 poena i 12 skokova Paul Millsap.