SuperSport HNL, 32. kolo, 26.04.2024, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Tihomir Pejin, Kristijan Novosel, Luka Kurtović; 4. sudac: Toni Dadić
3:0(3:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

[VIDEO] Odlična Istra 1961 lako slavila protiv Slaven Belupa

Petar Jenjić • petak, 26.04.2024.

Istra 1961 upisala je uvjerljivu pobjedu protiv Slaven Belupa na startu 32. kola SuperSport HNL-a. Puljani su slavili s 3:0, a sva tri gola postigli su u prvom poluvremenu...

Novu pobjedu upisala je Istra 1961 koja je na domaćem terenu odigrala odličnu utakmicu protiv Slaven Belupa i potpuno zasluženo slavila rezultatom 3:0. Gosti su bili neprepoznatljivi, a Puljani uvjerljivo uzeli tri boda.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajna šansa za Istru odmah na početku, već u trećoj minuti. Nakon kornera do lopte je na sedam metara došao Ante Majstorović, ali zatresla se greda Slavenovog gola.

Odmah u sljedećem napadu lopta je Adriana Libera pogodila u ruku, sudac dosudio penal, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Elias Filet.

Slaven kao da se nije pojavio na utakmicu, a nova potvrda toga stigla je u 15. minuti. Sjajno je s 20 metara opalio Emmanuel Ekong, a lopta je od grede ušla u mrežu. Briljantan pogodak.

Novi gol u mreži Belupa završio je u 34. minuti. Salim Lawal se izborio za udarac iskosa, lopta je od stative pogodila vratara Slavena, a zatim i prešla preko gol linije. Nakon ovog pogotka nije bilo novih šansi u prvom poluvremenu.

Tri promjene na startu drugog poluvremena nisu puno pomogle gostima. Iz 63. minute izdvaja se udarac Leona Bošnjaka koji je bez većih poteškoća obranio Lovro Majkić. Vratar Istre kasnije je obranio još dva šuta Slavenovih mladih igrača, Uroša Mrdakovića i Patrika Marića.

Luka Hujber odlično je opalio u 85. minuti, tek što je ušao u igru, ali Sušak je dobro reagirao i obranio njegov udarac. Do kraja su gosti još dva puta zaprijetili, no promjene rezultata nije bilo.

Puljani su sada na osmom mjestu s četiri boda prednosti ispred Slaven Belupa.