1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 05.04.2009, 16:30 h, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Burilo (Osijek), Conjar (Osijek), Barišić (Osijek)
Inter-Zaprešić
Mario Grgurović 88'
1:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Napokon domaći bodovi

Mario Lešković • nedjelja, 05.04.2009.

Napokon. To je jednom riječju opis razmišljanja navijača i simpatizera Intera nakon susreta u kojem "žuti" nisu uspjeli nametnuti svoj tempo niti u jednom dijelu utakmice, ali ono što se pamti je kasni pogodak Grgurovića kojim je donio tri boda i barem malo olakšanja u "žutom" stručnom stožeru...

Tomislav Bosec
69'
2
Tomislav Ceraj
81'
10
Tomislav Jonjić
81'
Mile Petković

Inter je posljednji put kao domaćin pobijedio tamo još u kolovozu prošle godine. Kada se još uzme u obzir da do današnjeg susreta nisu postigli pogodak 433 minute, svaki je rezultat protiv Slavena bio povoljan osim poraza.

Prvo poluvrijeme proteklo je u grču. Momčadi je uspavalo lijepo vrijeme i nisu uspjeli povezati neku suvislu akciju. U Zaprešiću je inače odličan travnjak, ali kvalitetnog nogometa na tom terenu nismo već jako dugo vidjeli. Inter pod pritiskom dobrog rezultata, a Slaven je izgledao kao da su odmarali dva tjedna, a ne da su se pripremali za završnicu hrvatske lige.

Od prve minute priliku je u napadu Intera dobio Brazilac Dodo i nije da je nešto pokazao osim nekoliko "brazilskih" driblinga, koji, osim estetskog dojma, nisu donijeli ništa posebno njegovoj momčadi.

Od prigoda iz prvog poluvremena valja izdvojiti samo udarac Slavenova najboljeg igrača i strijelca Bojana Vručine u 38. minuti, kada puca sa samo pet metara, ali bez neke opasnosti za Delača budući da je Budimir loptu preusmjerio u udarac iz kuta. Još je u 43. minuti zaprijetio Jajalo, ali Delač je i iz te situacije izašao kao pobjednik odličnom reakcijom.

Nastavak je ipak donio nešto bolju igru s obje strane. Očito je "pranje" igrača na poluvremenu donijelo ploda na terenu, pa smo tako prvu ozbiljniju prigodu Intera na utakmici vidjeli tek u 49. minuti kada nakon udarca glavom Budimira, nakon udarca iz kuta koji je izveo Grgurović, netko iz Slavenove obrane jedva izbija loptu s gol-linije kada su je već svi na tribinama vidjeli u mreži.

Od Slavenovih prigoda u nastavku valja samo izdvojiti udarce iz daljine Šafarića u razmaku od 75. do 78. minute, ali Delač je pokazao da namjerava ostati čiste mreže u ovom susretu. Kada su već domaći navijači počeli razočarani napuštati stadion, danas neutralni sudac Burilo, nakon jednog kontakta Posavca i Jonjića, svira kazneni udarac za Inter.

Odgovornost na sebe preuzima Grgurović i neuvjerljivo puca. Slavenov vratar Rodić kratko odbija loptu, opet na noge Grgurovića, koji iz ovog Rodićeva "poklona" ne griješi i dovodi svoju momčad na prag pobjede.

Slavenovi igrači tada kao da su se pomirili s porazom i do kraja više nisu opasno zaprijetili, danas najboljem igraču Intera, vrataru Delaču, koji je u potpunosti dokazao svoj potencijal i najzaslužniji je za prvu domaću pobjedu u ovoj godini.