Runje briljirao, Lens samo treći

Maja Giljanović • utorak, 07.04.2009.

Samo remijem protiv Amiensa Lens Vedrana Runje je ispustio prvu poziciju koju je bivši prvak izborio i ljubomorno čuvao od 11. prosinca...

Sang et Or su dan ranije izgubili prvo mjesto nakon što su u svojim utakmicama 30. kola slavili i Strasbourg i Metz, a nisu ga uspjeli vratiti na gostovanju protiv 15. momčadi Ligue 2 Amiensa.

Samo 0:0 vrijedno je boda kojim su bodovno izjednačeni (55), ali zbog najlošije gol-razlike su treći. Šesta je ovo utakmica Lensa u kojoj igrači Jean-Guy Wallemmea nisu pobijedili - pet remija i poraz (zadnji su put pobijedili 23. veljače) - a još su u Amiensu dobro i prošli budući su a)posljednjih 20-tak minuta zbog isključenja Sartrea igrali s devetoricom u polju i b)briljirao je Vedran Runje.

Bivši je hajdukovac zaliječio lakšu ozljedu koljena zbog koje je propustio gostovanje reprezentacije u Andori i svojim obranama izvukao Lens - Traoreu je skinuo ni više ni manje nego tri 100%-tne šanse (22., 30. i 42.), zaustavio je i Contouta u 32. minuti, a u 81. ga je spasila i stativa (Giresse).

Sedan u kojem je svih 90 minuta odigrao Ante Rožić izgubio je golom bivšeg reprezentativca i napadača Nantesa, Lyona i Lensa Erica Carrierea u Dijonu.

Strasbourg, Metz i Lens četvrtom Montpellieru bježe pet i petom Boulogne-sur-Meru sedam bodova, osam je još kola do kraja, a u ponedjeljak bismo mogli biti pametniji nakon velikog derbija na Felix-Bollaertu između Lensa i Strasbourga.

Ligue 2, 30. kolo:
Amiens - Lens 0:0, Dijon - Sedan 1:0, Strasbourg - Ajaccio 3:1, Metz - Brest 1:0