Marin Vuković • subota, 11.04.2009.

Hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar sjajnim je pogotkom iz slobodnog udarca Portsmouthu osigurao bod protiv West Bromwich Albiona, bod koji bi se mogao pokazati ključnim u borbi za opstanak. Luka Modrić je asistencijom pomogao pobjedi Tottenhama u londonskom derbiju, a ponovno je opasno živio Manchester United, kojemu je novu pobjedu donio čudesni 17-godišnjak Federico Macheda. Arsenal je izbjegao poraz od Wigana i preokrenuo utakmicu, dok je Chelsea umalo ispustio čak četiri pogotka prednosti.

Fantastično poslijepodne u Premiershipu obilovalo je odličnim nogometom, preokretima i velikim brojem pogodaka. U šest ogleda koji su počeli u terminu od 16 sati postignut je čak 24 pogotka, što je čak četiri po utakmici. Vrhunac dana pogodak je Nike Kranjčara, koji je Portsmouth spasio možda i kobnog poraza, a ne treba zaboraviti niti asistenciju Luka Modrića u londonskom derbiju.

Mornari su na Fratton Parku dočekali posljednju momčad lige i tražili pobjedu kojom bi gotovo osigurali ostanak u Premiershipu. Na kraju su osvojili samo bod, a hoće li se to pokazati ključnim, pokazat će posljednjih šest prvenstvenih kola.

Portsmouth - West Bromwich Albion 2:2

Vezane vijesti

Nakon vodećeg pogotka Younesa Kaboula, koji je domaćina doveo u vodstvo u 33. minuti, West Bromwich Albion je preokrenuo utakmicu u svoju korist i golovima Jonathana Greeninga i Chrisa Brunta došao u vodstvo od 2:1. U tom trenutku na scenu je nastupio naš reprezentativac i u 64. minuti iz sjajno izvedenog slobodnog udarca svladao svoju staru mušteriju Scotta Carsona, te tako okrunio odličan nastup.

Tottenham je u prilično slabom londonskom derbiju dočekao West Ham i izborio pobjedu od 1:0, a oba naša reprezentativca odigrali su svih 90 minuta utakmice.

Nakon prvog poluvremena koje je bolje što prije zaboraviti, u nastavku utakmice kao džoker s klupe je ušao Roman Pavljučenko i u 65. minuti nakon dodavanja Luke Modrića vještim potezom zatresao mrežu Čekićara.

Asistencija Luke Modrića za Romana Pavljučenka

Već drugo uzastopno kolo nade Manchester Uniteda da može obraniti naslov prvaka na životu održava 17-godišnji Talijan Federico Macheda. United je i u ovoj utakmici pokazao puno slabosti, posebno u obrambenom redu, ali je na kraju ipak izvukao tijesnu pobjedu od 2:1.

Vodeći pogodak za Crvene vragove postigao je Paul Scholes u 19. minuti, no izjednačenje Sunderlandu donio je Kenwyne Jones nakon loše reakcije vratara Uniteda Bena Fostera. Alex Ferguson ponovno se odlučio kockati, u igru ubacio Machedu koji se našao u putanji udarca Michaela Carricka i skrenuo loptu u mrežu domaćina 14 minuta prije kraja utakmice.

Chelsea je pak većim dijelom utakmice razbijao Bolton i s dva pogotka Didiera Drogbe te po jednim Michaela Ballacka i Franka Lamparda već u 63. minuti imao prednost od čak 4:0. Nakon toga uslijedio je neobjašnjivi pad i niz obrambenih pogrešaka koji su omogućili Boltonu povratak u utakmicu.

U razmaku od 70. do 78. minute pogađali su redom O'Brien, Basham i Taylor i doveli Bolton na samo pogodak zaostatka, no snage za novi pogodak više nije bilo i bodovi su ostali na Stamford Bridgeu.

Vrlo opasno živio je i Arsenal, koji je od 17. minute i pogotka Mida gubio od Wigana s 1:0 i sve do 61. minute nije uspijevao pronaći put do mreže domaćina. Završnica je ipak pripala Topnicima, koji su u posljednjih pola sata golovima Robina van Persieja, Mikaela Silvestrea, Andreja Aršavina i Songa stigli do visoke i uvjerljive pobjede od 4:1.

Premda smo ga očekivali barem na klupi, Eduarda da Silve nije bilo u sastavu Arsenala, što prema svemu sudeći znači da nije zaliječio ozljedu koja ga muči od susreta s Andorom.

Vrlo bitne bodove u borbi za opstanak osvojio je i Middlesbrough, koji je na svom Riversideu svladao Hull City s 3:1 i potpuno zakomplicirao situaciju na dnu Premiershipa. Samo šest bodova sada dijeli momčadi od 13. do 19. mjesta, što do kraja sezone jamči bespoštednu borbu za opstanak.