1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 11.04.2009, 16:30 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 2.500

Zoran Zdelar • subota, 11.04.2009.

Koprivničani su najuvjerljivijom pobjedom u popodnevnom terminu 25. kola T-Com 1. HNL uspjeli barem privremeno zauzeti treće mjesto na ljestvici...

Ivica Landeka
46'
10
Jasmin Agić
53'
13
Matija Katanec
60'
Srećko Lušić

Slaven Belupo nastavlja svoju borbu za izlaskom u Europu na najbolji mogući način, a danas su iznimno uvjerljivo uspjeli slaviti prilikom gostovanja sesvetske Croatije.

Goste iz Sesveta muči mnogo problema, opasno im prijete čak dvije suspenzije tijekom idućeg tjedna, pa je lako moguće i to utjecalo na prilično lošu predstavu u Koprivnici.

Vezane vijesti

Domaćini su na svom stadionu uspjeli stići u vodstvo nakon samo šest minute igre kada je Nikola Šafarić proigrao danas sjajno raspoloženog Srebrenka Posavca, koji je pucao neometan s ruba kaznenog prostora te zabija bez problema.

Šafarić je u 14. minuti morao napustiti teren vjerojatno zbog kakve lakše ozljede, no to se nije pokazalo problemom za Slaven. Koprivničani su i dalje dominirali terenom, no u 30. minuti Croatia uspijeva iznenaditi i stići do izjednačenja zahvaljujući pogotku Jukića koji je zabio glavom.

No, eventualnu senzaciju već u 31. minuti spriječio je Alen Maras koji vraća Slaven Belupo u vodstvo nakon asistencije Vedrana Purića. Maras je pucao s lijeve strane kaznenog prostora iz prve i vratar nije imao šanse zaustaviti siloviti udarac.

Prije odlaska na 15-minutni odmor gledatelji u Koprivnici imali su priliku vidjeti zaista fantastični pogodak Marija Gregurine s 30-ak metara. Gregurina je uspio naciljati sami gornji desni kut Croatijina gola i time postaviti rezultat 3:1.

Početkom drugog poluvremena utakmica se definitivno rješava u korist Slaven Belupa nakon što je u 49. minuti u listu strijelaca dospio i Mato Jajalo. Konačnih 5:1 postavio je Dino Kresinger na asistenciju Posavca u 84. minuti.

Slaven Belupo ovom je pobjedom barem privremeno preuzeo treću poziciju od Šibenika koji imaju utakmicu manje s obzirom da oni igraju tek u večernjem terminu sa Zadrom.