Jemaa razbio Strasbourg, Lens prvi

Maja Giljanović • utorak, 14.04.2009.

Poslije šest utakmica u kojima su triput zaredom remizirali, a osvojili ukupno samo pet bodova te nakon sredine prosinca ispustili prvo mjesto Ligue 2 Lens hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje je uspio pobijediti.

Tim više što je u 31. kolu deklasiran baš Strasbourg koji je od prošlog kola preuzeo vodstvo, navijači se ufaju da je kriza za njima i da će Le Championnat izboriti četvrti put u povijesti kluba (1906.) s naslovom najbolje momčadi Druge lige nakon 1937., 1949. i 1973.

Lens na svom Felix-Bollaertu nije pobijedio još od 6. veljače protiv Nimesa - Troyes i Tours su odnosili bod, a Ajaccio tri - pred svojim navijačima dvije utakmice zaredom nije dao ni gola, ali ovog je puta žrtvu pronašao u Strasbourgu i razgalio 34030 navijača.

Prvo ime utakmice definitivno je Issam Jemaa. Tuniski reprezentativac nije u 2009. osobito raspucan - dao je samo jedan jedini gol (18. kolo protiv Bresta) - ali je protiv Strasbourga postigao hat-trick u njihovu i još jedan gol u Runjinu mrežu.

25-godišnjak je dva gola Cassardu uvalio u prvom dijelu (13., 33.), svog je Runju iznenadio u 54., a nakon što je Yahia sjajnim golom u 60. vratio na dva razlike, posao je zaključio ponovno Jemaa u 68. minuti.

Strasbourg koji je u posljednjih pet utakmica prije Lensa pobijedio pet puta ovo je prvi poraz nakon 20. veljače, a najveći ovosezonski nakon upravo 4:1 u Reimsu u 19. kolu.

Sang et Or trenera Jean-Guy Wallemmea vratili su tako nakon samo sedam dana pole poziciju, Strasbourg je s tri boda manje skliznuo na treće mjesto, a drugi je Metz koji je u petak izvukao samo bod na gostovanju protiv Vannesa (1:1).

Sedan još jednog bivšeg hajdukovca Ante Rožića je protiv Bastije pred svojih 7516 navijača remizirao (1:1), a naš je 23-godišnji stoper odigrao svih 90 minuta (zaradio i prvi žuti otkada je stigao iz Trogira).