2. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 14.04.2009, 16:30 h
Međimurje 4:0 Imotski
Imotski

Vuka pobijedio Imoćane

Ivana Strahija • utorak, 14.04.2009.

Teško je bilo nakon razočaravajućeg prvog poluvremena očekivati bolji drugi dio, no dogodilo se upravo to, a Međimurci su se okanili bespredmetnog napucavanja lopte i – zaigrali nogomet.

MEĐIMURJE – IMOTSKI 4:0 (1:0)

Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 150
Suci: Franolić (Ludbreg), Hudika (Varaždin), Dević (Koprivnica)

Strijelci: 1:0 Vuka 39. 11 m, 2:0 Vuka 50., 3:0 Vuka 58., 4:0 Vuka 73. 11m Žuti kartoni: Pintarić, Slunjski (Međimurje), Perak, Vidović (Imotski)

Međimurje: Banović, Pintarić, Georgijevski, Lima, Vuka (od 88. Bukal), Darmopil (od 89. Kovačić), Mišić, Andre, Slunjski (od 85. Levačić), Bubalo, Eliomar

Imotski: Tomić, Rašić, Šandrk (od 55. Renato), Kraljević (od 65. Vidović), Bulić, Lojić, Obilinović, Perak, Šuto (od 55. Carlos), Nikolić,Garba

U prvih pola sata nismo vidjeli apsolutno ništa od nogometa na travnjaku čakovečkog stadiona Mladosti. Igra kako jednog tako drugog tima svela se na bezvezno napucavanje lopte, preskakanje, kriva dodavanja i bespomoćnost da se s loptom dođe u protivničkih 16 metara.

Najveće je uzbuđenje na terenu u tih pola sata bilo koškanje većine igrača na terenu nakon oštrog starta gostujućeg Peraka nad domaćim Slunjskim, no sudac Franolić elegantno je riješio sukob.

I kad smo već pomislili da smo zalutali na utakmicu 3. županijske veteranske lige, konačno su Međimurci ušli u gostujući kazneni prostor, a "neposlušnu" loptu rukom je ukrotio Bulić i time priskrbio Međimurcima penal. Njega za 1:0 sigurno izvodi Vuka.

Taj je pogodak digao moral crveno-crnih pa do kraja poluvremena možemo pohvaliti mladog domaćeg igrača Pintarića, inače jednog od rijetkih Međimuraca u dresu Međimurja, koji odlično puca s nešto veće razdaljine, ali je imotski vratar Tomić spreman za taj izazov.

Mnogo bolje nastavljaju domaći i u drugom poluvremenu. U centru je akcije Andre, koji u 47. minuti i postiže pogodak nakon "flipera" u 16 metara Imotskog, no on je poništen zbog zaleđa, a odmah zatim i prebacuje glavom gol nakon lijepog centaršuta iz kornera Eliomara. Do novog pogotka trebali smo čekati tek do još jednog međimurskog kornera, a u odbijancu pred golom Imotskog najbolje se snalazi Vuka.

Odmah potom trener gostiju Ivo Ištuk odlučuje da je vrijeme za promjene, pa obavlja dvostruku izmjenu uvodeći Renata i Carlosa umjesto Šandrka i Šute, a ovi jedva da su ušli, a već je bilo 3:0. Slobodnjak Lime obranio je naime Tomić, no loptu je izboksao ravno na nogu Vuke, koji je znao kamo je pospremiti.

Do kraja susreta još jedan penal, još jednom za domaće, nakon što je gostujući Vidović srušio Limu u svom kaznenom prostoru. Vuka je i ovog puta precizan.

Konačno smo tako upisali Međimurcima tri boda, no pitanje je mogu li se ostvariti ambicije kluba koje nalažu ulazak u 1. HNL. Međimurje za četvrtim mjestom i Lokomotivom zaostaje velikih 11 bodova, pa bi do kraja sezone trebalo igrati mnogo ozbiljnije.