Kiel na bod od naslova

Matej Milanović • srijeda, 15.04.2009.

Posljednje dvije utakmice 27. kola rukometnog prvenstva Njemačke nisu donijele iznenađenja. Kiel je bez većih problema svladao Stralsundera, u kojem je kao i obično najbolji realizator bio Ivan Ninčević, a Nordhorn je uz odličnu predstavu Gorana Šprema svladao Grosswalstadta...

Vodeća momčad prvenstva igrala je protiv slabašnog Stralsundera. Kao što je već postao običaj, Kiel je još u 9. minuti vodio samo jedan razlike, 4:3. Do kraja prvog dijela domaćini iz Kiela nisu uspjeli previše se odlijepiti. Rezultat na odmoru bio je svega 16:12.

No, u drugom poluvremenu stvari su sjele na svoje mjesto. Domaći su u 41. minuti imali 22:13. Najveću prednost ostvarili su tri minute pred kraj susreta golom Filipa Jiche za 31:18.

Kiel je predvodio Igor Anić sa čak deset zgoditaka, a po običaju je Stralsunder predvodio Ivan Ninčević. Ninčević je danas zabio pet golova, s time da je promašio dva od pet sedmeraca koje je pucao. Kiel je tako došao na samo korak od naslova. Za to im je sada potrebno osvojiti još samo jedan bod u šest utakmica, ili da HSV izgubi jedan bod u preostalih sedam utakmica.

Nordhorn je u drugom susretu ugostio Grosswalstadta. Do 9. minute i rezultata 5:5 utakmica je bila ujednačena. Domaći uspijevaju sa dva uzastopna gola otići na +2. Od 16. do 20. minute serijom 4:0 Nordhorn bježi na 13:8. No, domaći ulaze u krizu i do 28. minute Grosswalstadt izjednačuje na 13:13.

Da Nordhorn na odmor ipak ode sa golom prednosti pobrinuo se Steffen Weinhold pogotkom za 14:13. Drugi se dio igrao praktički gol za golom sve do 41. minute i rezultata 20:20. zatim slijede dva uzastopna gola domaćih, pa dva gola gostiju. Domaći potom ponovno rade seriju, ovaj put od tri gola i odlaze na 25:22 u 46. minuti.

Do kraja gosti nekoliko puta dolaze na gol zaostatka, no, od rezultata 28:27 u 56. minuti više nisu zabili nijedan gol. U istom vremenu domaći su realizirali četiri pogotka za 17 prvenstvenu pobjedu.

Najbolji kod Nordhorna bio je izvrsni Goran Šprem sa devet golova od kojih dva sa sedam metara, a kod gostiju su sa četiri gola završili Einar Holmgeirsson, Stefan Kneer i Ondrej Zdrahala koji je sva četiri pogotka zabio iz sedmeraca.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533