Vodeni sportovi

Svi favoriti prošli

Matej Milanović • subota, 18.04.2009.

Danas su odigrane druge utakmice četvrtfinala doigravanja u talijanskoj prvoj vaterpolskoj ligi. Svi favoriti prošli su dalje bez previše uloženog truda i mogu se već početi pripremati za, nadamo se, zanimljivije polufinalne serije...

Dvije utakmice četvrtfinalnih dvoboja doigravanja u talijanskom vaterpolo prvenstvu bile su dovoljne da saznamo sve polufinaliste. Iznenađenja nije bilo, a izostalo je i neizvjesnosti.

Florentia Ratka Štritofa nije bila ni blizu iznenađenju protiv Pro Recca. Gosti iz Genove su već u prvoj četvrtini došli do 5:2. Do zadnje dionice u koju su ušli sa 12:8 održavali su prednost te na kraju dotukli momčad iz Firenze sa konačnih 18:10.

Za domaćine su po dva pogotka zabili čak četvorica igrača, a jednog je realizirao i sam Štritof koji je u posljednjoj dionici promašio penal. Za Pro Recco po tri zgoditka postigli su Alex Giorgetti, Tamas Marcz i Vanja Udovičić.

Savona nije imala previše problema na gostovanju kod Nervija. Susret koji je završen 9:6 riješen je praktički u prvoj četvrtini koju su gosti dobili 3:0. Nervi je ušao u posljednju dionicu sa samo golom zaostatka, 6:5, no Savona je odmah to vratila na dva i mirno privela dvoboj kraju.

Kod domaćeg Nervija su sve golove zabili dvojica igrača, po tri pogotka svaki, Boris Popović i Matteo Astarita. Kod Savone tri gola zabio je Valerio Rizzo, a Goran Fiorentini ubacio je jednog.

Posillipo se prošetao kroz Rim protiv Lazija sa 14:6. Već na poluvremenu je bilo 8:3 i sve je bilo jasno. Za domaće su svih šest golova zabili različiti igrači, a za Posillipo je tri pogotka zabio Valentino Gallo.

U Soriju su domaćini na poluvremenu protiv Leonesse iz Brescie zaostajali tri gola da bi onda u trećoj četvrtini potpuno potonuli i došli do 4:12. U zadnjoj dionici zabili su dva pogotka, no daleko premalo za izboriti majstoricu.

Kod domaćih je dva gola zabio Harry Van Der Meer, a golgeter regularnog djela prvenstva, Heiko Nossek, nije se nijednom upisao u strijelce. Za Brixia Leonessu tri pogotka zabili su Roberto Calcaterra, Ivan Perez i Bogdan Rath.