Penal? Nema problema!

Ivana Strahija • nedjelja, 19.04.2009.

Međimurci su kod Trogira pobijedili, a vratar Banović obranio je penal domaćih. Visoku pobjedu od 6:0 Karlovac je ugradio u osvajanje prvenstva, dok je Lokomotiva do svojih bodova došla mnogo teže.

Trogir - Međimurje 1:2 (0:1 Andre 10., 0:2 Lima 51., 1:2 Ratković 70.)

Međimurje je u Sinju od Trogira uzelo sva tri boda. Uz brazilsku vezu – Andrea i Limu – koja je postigla golove za čakovečki sastav, odličan je bio i visoki Banović, vratar Međimuraca, koji je pred gostujućom mrežom bio odličan. Ponajviše u 36. minuti utakmice, kad je "skinuo" penal domaćeg Sablića, premda je ovaj znalački pokušao podvaliti loptu u mrežu. Ni petnaest minuta završnog pritiska pod parolom "svi u napad" Trogiru nije donijelo toliko željeno izjednačenje.

Karlovac – Mosor 6:0 (1:0 Sabitović 18., 2:0 Sopčić 35., 3:0 Dujanić 55., 4:0 Dujanić 59., 5:0 Lovreković 73., 6:0 Lovreković 90.)

Potpuni potop Mosora u Karlovcu, nema drugog opisa osim toga. Početak nešto slabiji, u drugom dijelu bolja igra poglavito domaćih igrača. Međutim, teško da su Mosorani uopće očekivali bilo što kod vodeće ekipe prvenstva.

Lokomotiva - Moslavina 3:2 (0:1 Zekić 20., 1:1 Jelić 22., 2:1 Poljak 38. 11 m, 3:1 Vidović 65., 3:2 Zekić 77.)

Pobijedila je i Lokomotiva, ali ne baš tako lako. Gosti iz Kutine došli su u Zagreb pokazati da ne zavređuju dno ljestvice, i u tome, ponajviše zahvaljujući preciznom Zekiću, i uspjeli. Možda bi im bilo lakše da je Lokomotivin Bagarić isključen ranije, no sedam minuta pred kraj nisu stigli do remija.

Hrvatski dragovoljac – Junak 1:1 (0:1 Jurjević 26., 1:1 Vagner 68.)

Junaci su s igračem manje očitali Dragovoljcima lekciju. Momčad iz Sinja je naime u 30. minuti ostala bez Režića, koji je nesportskim ponašanjem zaradio crveni karton, no to kao da nije smelo Junake, već su susret odradili jako dobro i s razlogom uzeli Sigećanima bod.

Istra 1961 – Segesta 1:0 (1:0 Šehić 15.)

S minimalnih 1:0 Puljani su uzeli tri boda i ostali pri vrhu drugoligaške ljestvice. Premda je pobjeda domaće momčadi trebala biti izraženija, napadačima lopta baš nije željela u gol Siščana, uspjelo je to tek Šehiću u prvom dijelu susreta.

Pomorac – Solin 1:0 (1:0 Petrović 31. 11 m)

Uspješno realizirani penal Petrovića donio je pobjedu Pomorcu, koji treba skupljati sve što može da bi se dočepao kakve-takve sigurnosti u ostanak u ligi. Nisu međutim Kostrenjani igrali lijepo, ni agresivno, pa će struka u tjednu koji slijedi morati raditi ponajviše na motiviranju igrača.

Imotski – Suhopolje 2:1 (0:1 Džaja 36., 1:1 Obilinović 57. 11 m, 2:1 Mandarić 60.)

Zanimljiv susret odigrali su Imoćani i Suhopoljci na Gospinom dolcu, a uspješniji su ipak bili domaći nogometaši. Pun plijen iz tog susreta Imotski treba zahvaliti Mandariću, koji je bio najprisebniji i najspremniji u gužvi u kaznenom prostoru Suhopolja u 60. minuti.

Slavonac CO – Vinogradar 3:1 (1:0 Balašković 12., 2:0 Križanović 46., 3:0 Križanović 58. 11 m, 3:1 Maruna 81. 11 m)

Momčad iz Starih Perkovaca konačno je u djelo počela provoditi ono što su čelnici kluba kazali nedavno za Sportnet.hr – želja je prvenstvo odraditi kako valja i ući u 1. HNL ako bude prilike. Ovog je puta pobjeda Slavonca bila iznimno uvjerljiva, uz dominaciju velikim dijelom susreta. Koncentracija Perkovčana popustila je tek pred kraj, pa su i Mladinjani došli do počasnog pogotka.