1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 19.04.2009, 16:30 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 2000

Ivana Strahija • nedjelja, 19.04.2009.

Oslabljeni za izostanak kartoniranog Mumleka Varaždinci su ipak pokazali jako dobru igru, no nisu imali sreće da u gostujuću mrežu upute pogodak više od Šibenika...

Joško Kovač
74'
27
Hrvoje Spahija
80'
5
Alvin Karadža
88'
Ivica Kalinić

Mnogo bolja igra no što smo to imali prilike viđati na Varteksovom stadionu u posljednje vrijeme. Očito je nova Uprava i osjećaj da sve kreće na bolje donijelo polet i momcima u plavom, koji su od prve minute krenuli jako dobro.

No, prvi pogodak smo ipak vidjeli u mreži iza Varteksovog Mađarića. U jednoj nespretnoj situaciji Prahić je podmetnuo nogu Goviću, na nesreću bilo je to unutar linija domaćeg kaznenog prostora. Sudac Strahonja pokazuje na bijelu točku, a siguran je izvođač upravo Gović za 0:1.

Usprkos negativnom rezultatu Varaždinci se ne predaju. PrvoBrezovec, a zatim i Bloudek imaju prilike za izjednačenje, no lopta nikako da uđe za leđa Šibenikovog Blaževića.

Varteks izjednačava tek iz penala u 21. minuti, nakon što je Bonacin u šibenskom kaznenom prostoru faulirao Vukmana. Trebalo je samo pasti da sudac Strahonja još jednom pokaže na bijelu točku. Ovog je puta precizan Lučić, rezultat 1:1.

Nastavljaju igrači Varteksa s pritiskom na gostujuća vrata, Mujanović oduzima Šibenčanima loptu, Brezovec je plasira do Lučića, no ovaj u izvrsnoj prigodi prebacuje gol.

Na žalost White Stonesa, a radost Funcuta koji su u Varaždin stigli dobro navijački raspoloženi, Šibenčani su u 28. minuti opet u vodstvu, nakon slobodnjaka s 25 metara iskosa. Alispahić puca odlično, a Prahić te potom Mađarić loptu samo prate pogledom u gol.

Do kraja prvog dijela i dalje terenska inicijativa Varteksa, a isto se nastavlja i u drugom dijelu utakmice, koju otvara Brezovec s čak dva pokušaja iz slobodnog udarca, no nijedan nije previše uznemirio gostujućeg vratara Blaževića.

Međutim, u usporedbi s tolikim utakmicama do sada, Varaždinci i dalje nisu popuštali. Isplatilo se to u 67. minuti, kad Vuk loptu daje do Bloudeka, ovaj je vuče do kaznenog prostora Šibenika te potom vraća prema Vuku, ovaj puca, a lopta vrataru prolazi kroz noge. Vuk je time opravdao i svoj ulazak u igru, jer je trener Dražen Besek nedugo pred pogodak procijenio da bi trebalo zamijeniti Melnjaka.

Nakon toga Varaždinci su ozbiljno nakanili u potpunosti preokrenuti rezultat. Međutim, na semaforu promjena više nema, a podjela bodova svakako je izazvala više radosti kod gostujućih nogometaša.