1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 19.04.2009, 16:30 h, Stanovi, Zadar, gledatelja: 2.000

Zoran Zdelar • nedjelja, 19.04.2009.

Slaven Belupo nakon iznimno dugog posta napokon je uspio stići do nove gostujuće pobjede, a nju mogu prvenstveno zahvaliti preciznosti Bojana Vručine kojem je to prvi gostujući pogodak ove sezone...

Marin Batur
46'
14
Ivan Ćurjurić
68'
21
Ante Mitrović
73'
Mile Petković

Koprivničani su ove sezone nakon Dinama i Hajduka najuspješniji domaćin u 1. HNL, no zato su na gostovanjima postizali daleko manje uspjeha. Osam osvojenih bodova u 12 utakmica na gostujućim terenima zaista nije nešto čime su se mogli pohvaliti pred odlazak u Zadar. No, u Stanovima su ipak uspjeli slaviti protiv kluba koji se u posljednje vrijeme sve više diže i igra sve bolje.

Domaći trener Dalibor Zebić može biti zadovoljan igrom svoje momčadi samo u uvodnih nekoliko minuta s obzirom da su krenuli prilično angažirano te su već u prvih pet minuta stvorili jednu solidnu priliku, no nisu je ipak uspjeli iskoristiti. Nakon 10-15 minuta igre Slaven Belupo počeo je polako preuzimati sve više nadzor nad loptom i stanjem na terenu, no igrali su vrlo oprezno.

Slaven je bio prilično strpljiv, vrlo su teško stvarali prilike, pa je prva velika prilika zabilježena tek u 33. minuti, ali i ona je pripala domaćinima. Mladi Marin Ljubičić već je znao i neke druge vratare iznenaditi svojim udarcem s velike udaljenosti, pa je to pokušao i danas. Pucao je vrlo snažno s gotovo 30 metara, no vratar Slaven Belupa bio je na oprezu i svojom sjajnom reakcijom održao je rezultat s početka utakmice.

Činilo se da bi nogometaši mogli na 15-minutni odmor otići bez postignutog pogotka, ali u 36. minuti svoj dugo golgeterski post na gostujućim utakmicama uspio je prekinuti Bojan Vručina. Jedan od najbolji napadača u 1. HNL ove sezone još nije uspio zatresti pogodak na gostovanjima prije no što je danas izašao na travnjak Stanova.

No, Vručina svoj prvi gostujući pogodak ove sezone može dobrim dijelom zahvaliti i vrataru Vukoviću koji se u ključnom trenutku okliznuo, tako da nije ni uspio reagirati i pokušati zaustaviti njegov inače vrlo snažan udarac s desetak metara.

U 42. minuti domaći su se gledatelji umalo mogli veseliti izjednačenju, ali lopta ipak nije zatresla mrežu, već okvir gola. Ljubičić je izveo slobodan udarac, lopta je nekog od igrača okrznula, malo promijenila smjer i pogodila vratnicu.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto malo bolju igru Zadra, no gosti iz Koprivnice vrlo su se disciplinirano branili, a s destrukcijama protivničkih napadača počinjali su još na sredini terena, tako da su domaćini vrlo teško dolazili do Slavenova šesnaesterca. Jednu od rijetkih prilika u nastavku utakmice za pogodak imao je Ćurjurić koji u 81. minuti ipak nije uspio zabiti.

U 82. minuti utakmice Slaven ima dvije sjajne prilike za potvrdu pobjede, ali najprije precizan nije bio Vručina, a nakon njega ni Delić. S ovom minimalnom pobjedom Slaven Belupo uspio se vratiti na treće mjesto i sada ima bod prednosti pred prvim pratiteljem – Rijekom.