Kasun hvata pravu formu

Branimir Korać • utorak, 21.04.2009.

Protekli tjedan svjedočili smo nekoliko odličnih predstava hrvatskih internacionalaca. Među njima svakako je i ona Marija Kasuna protiv Darussafake koji iz kola u kolo igra sve bolje i hvata pravu formu...

AUSTRIJA

Milan Stegnjaić (Oberwart): U austrijskom doigravanju vodeći Fürstenfeld u gostima je stigao do očekivane pobjede protiv Oberwarta 87:76. U dresu Oberwarta Milan Stegnjaić dobio je veliku minutažu, igrao je 21 minutu i ubacio 14 poena (7/8 za dva, 0/2 slobodna) uz šest skokova.

Marko Morić (Oberwart): Osim Stegnjaića nastupio je standardno dobro i Marko Morić. On je igrao dvije minute manje i ubacio 13 poena (2/2 za dva, 1/2 za tri, 6/6 slobodna) uz četiri skoka.

Jurica Dražović (UBC St. Pölten): St. Pölten je u donjem domu s lakoćom svladao već otpisanu Viennu 94:66. Jurica Dražović kod pobjednika je za 19 minuta ubacio deset poena (5/9 za dva) uz pet skokova i dvije asistencije.

BELGIJA

Jure Lalić (Spirou Charleroi): Charleroi s utakmicom manje i istim brojem poraza kao i Mons, drži drugu poziciju u belgijskom prvenstvu. U ovom kolu gostovao je kod Leuvena i visoko slavio 89:65, a Jure Lalić za 19 minuta ubacio je deset poena (5/6 za dva) uz dva skoka.

FRANCUSKA

Slaven Rimac (Pau Orthez): Pau Orthez stigao je do vrlo važne pobjede u gostima kod Dijona 84:81, a velike zasluge za to idu i Slavenu Rimcu. "Riki" je dao veliki doprinos s klupe ubacivši za 22 minute 16 poena (7/8 za dva, 0/3 za tri, 2/2 slobodna) i tome dodao četiri skoka.

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon): Neočekivani gostujući trijumf ostvario je Hyeres Toulon koji je bio bolji od Strasbourga 84:70. Hrvoje Perinčić nije briljirao, igrao je 11 minuta i ubacio dva poena (0/1 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna).

NJEMAČKA

Jasmin Perković (EWE Baskets): U 32. kolu njemačke Bundeslige prekinut je niz pobjeda EWE Basketsa. U njihovoj dvorani iznenadio ih je Artland koji je bio bolji s 86:76. Jasmin Perković nije krenuo u petorci i igrao je tek 13 minuta za vrijeme kojih je ubacio devet poena (1/3 za dva, 1/2 za tri, 4/4 slobodna) uz dva skoka.

GRČKA

Nikola Vujčić (Olympiacos): Grci su 25. kolo odradili tijekom tjedna, a Olympiacos je u gostima stigao do tijesne pobjede protiv Panelliniosa 88:84. Nikola Vujčić igrao je 24 minute i ubacio 14 poena (5/7 za dva, 0/1 za tri, 4/4 slobodna) uz tri skoka i tri asistencije.

MAĐARSKA

Ivan Perinčić (Falco): Falco je porazom u posljednjem kolu kod Kormenda 93:84 pao na tek šestu poziciju uoči doigravanja. Goste je "ubio" Amerikanac Banks s čak 35 poena i 21 skokom. Ivan Perinčić igrao je 32 minute i ubacio 17 poena uz tri skoka.

Denis Vrsaljko (Falco): Dok je Perinčić odigrao vrlo dobro, Vrsaljko baš i nije briljirao. Igrao je 16 minuta i ubacio dva poena uz tri skoka i pet prekršaja.

Srđan Helbich (ZTE): Pobjedom protiv Pecsa 77:75 ZTE je uhvatio četvrtu poziciju i prednost domaćeg terena u prvoj rundi doigravanja. Srđan Helbich za 32 minute ubacio je deset poena uz četiri skoka.

Ante Kapov (Pecs): U sastavu Pecsa ponovno je pristojnu minutažu dobio Ante Kapov. On je igrao 25 minuta i ubacio sedam poena uz tri skoka.

Zoran Helbich (Marso): Za ulazak u doigravanje Sopron je trebao pobjedu protiv Marsa i na kraju ju je i ostvario.Slavio je s visokih 101:76, a Zoran Helbich igrao je 31 minutu i ubacio deset poena uz 11 skokova.

ITALIJA

Sandro Nicević (Benetton): Nastupio 18 minuta u porazu kod Armanija. Postigao 11 koševa (4/5 za dva), dva asista i jedan skok.

Dalibor Bagarić (GMAC): Pretposljednja momčad lige pobijedila je Scavolini, a Bagarić je susret odgledao s klupe.

POLJSKA

Mateo Kedžo (Energa Czarni): U prvoj utakmici polufinala poljskog doigravanja Energa je u Zgorzelecu iznenadila Turow i svladala ga 99:98. U gostujućoj pobjedi zapažen je bio Mateo Kedžo koji je za 30 minuta ubacio 18 poena (2/2 za dva, 3/6 za tri, 5/5 slobodna) uz pet skokova.

RUMUNJSKA

Damir Milačić (UNIV Mobitelco Cluj Napoca): Započelo je doigravanje i u rumunjskom prvenstvu. Mobitelco je u prvom susretu četvrtfinala poražen na gostovanju kod jakog CSU Atlassiba 96:91. Damir Milačić igrao je osam minuta i ubacio četiri poena (1/2 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna).

RUSIJA

Zoran Planinić (CSKA): Moskovski CSKA dvokorakom se plasirao u polufinale ruskog prvenstva. U drugom susretu protiv Eniseja u Krasnojarsku slavili su s visokih 97:70 i osigurali polufinale. Zoran Planinić igrao je 22 minute i ubacio osam poena (1/3 za dva, 1/1 za tri, 3/7 slobodna) uz četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Marko Popović (Uniks): Uniks je za prolazak u polufinale morao igrati tri susreta s Triumfom. U drugom je u gostima poražen 80:72 i danas je u trećem susretu bio bolji 74:64 i s 2:1 prošao dalje. U drugom susretu Marko Popović igrao je odlično i za 28 minuta ubacio 22 poena (4/7 za dva, 3/7 za tri, 5/6 slobodna) uz tri asistencije i dva skoka. U odlučujućem susretu u Kazanu igrao je 20 minuta, ali bio daleko od tog učinka ubacivši tri poena (0/4 za dva, 1/3 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije.

Krešimir Lončar (Uniks): Krešo Lončar propustio je putovanje na drugu utakmicu kod Triumfa, ali je zato bio jedan od ljudi odluke u Kazanu u trećoj utakmici. Igrao je 23 minute i ubacio 13 poena (4/6 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka.

SLOVENIJA

Vladimir Anzulović (Polzela): Krka je upisala očekivanu pobjedu na gostovanju kod Polzele 72:67. Vladimir Anzulović u domaćem sastavu za 17 minuta ubacio je 12 poena (1/1 za dva, 3/8 za tri, 1/2 slobodna) uz tri asistencije.

Marko Šamanić (Polzela): Kvalitetno je svoju minutažu kao i inače iskoristio Marko Šamanić. Trener Kuhar dao mu je deset minuta za vrijeme kojih je ubacio isto toliko poena (4/5 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna).

Davor Marcelić (Krka): Kao i obično najveću minutažu u dresu Krke imao je Davor Marcelić. "Marcela" je igrao 38 minuta i ubacio 11 poena (0/2 za dva, 3/7 za tri, 2/2 slobodna) uz devet skokova i tri ukradene lopte.

Damjan Rudež (Union Olimpija): Laganu pobjedu, prema očekivanjima, ostvarila je i Union Olimpija. Svladala je na svom parketu Elektru 91:67, a prvo ime susreta bio je naš Damjan Rudež koji je u utakmici sezone ubacio za 27 minuta 17 poena (6/6 za dva, 5/5 slobodna) uz četiri skoka.

Dražen Bubnić (Luka Koper): Koprani su na svom terenu upisali poraz od kvalitetnijeg Heliosa 101:82. Među onima koji su nešto pokušavali u domaćem sastavu je Dražen Bubnić koji je ubacio 13 poena (4/7 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Vlado Pašalić (Nova Gorica): Nova Gorica u gostima je svladala Epic Misel, ali to joj nije pomoglo da izbjegne ispadanje iz društva najboljih dok je momčad iz Postojne pogurnulo u kvalifikacije. Vlado Pašalić jedan je od najzaslužnijih za pobjedu, za 19 minuta ubacio je 15 poena (6/12 za dva, 3/4 slobodna) uz devet skokova i tri ukradene lopte.

ŠPANJOLSKA

Marko Tomas (Real Madrid): U derbiju 31. kola ACB lige Real Madrid je poražen od vječitog sportskog rivala, Barcelone. Naš Marko Tomas na terenu je proveo 23 minute tijekom kojih je upisao tek pet poena (1/3 šut za dva, 1/2 šut za tri), skok i asistenciju.

Marko Banić (Iurbentia Bilbao): Iurbentia je na svom parketu nadigrala Gran Canariju sa 76:66. Marko Banić nije bio na razini na kojoj smo navikli, igrao je 18 minuta i ubacio svega dva poena (1/3 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka i dvije osvojene lopte.

Damir Markota (Iurbentia Bilbao): Za razliku od Banića, Damir Markota bio je značajno konkretniji. "Šveđo" je za 26 minuta ubacio 13 poena (2/5 za dva, 3/3 za tri) uz šest skokova i dvije asistencije.

Andrija Žižić (CAI Zaragoza): Zaragoza nije uspjela pružiti jači otpor Tau Ceramici. Momčad Duška Ivanovića u Vitoriji je lako slavila 96:76, a kod gostiju Andrija Žižić za 22 minute ubacio je šest poena (3/6 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka.

Mario Stojić (ViveMenorca): Menorca nije uspjela upisati pobjedu protiv Granade koja je bila bolja 89:82. Mario Stojić u sastavu poraženih za 28 minuta ubacio je 12 poena (3/6 za dva, 2/3 za tri, 0/1 slobodna) uz dvije asistencije.

Marino Baždarić (ViveMenorca): Dobru minutažu dobio je i Marino Baždarić, međutim nije ju najbolje iskoristio. Za 27 minuta ubacio je tek šest poena (0/1 za dva, 2/7 za tri) uz tri asistencije.

Bruno Šundov (ViveMenorca): Najmanje minuta od naših igrača u dresu Menorce dobio je Bruno Šundov. On je igrao 11 minuta i ubacio sedam poena (2/4 za dva, 1/2 za tri) uz tri skoka.

TURSKA

Mario Kasun (Efes Pilsen): Efes Pilsen ove sezone je nezadrživ u turskom prvenstvu. 25. pobjedu u 27 susreta ostvario je na gostovanju kod Darussafake slavivši 92:78, a sve je bolji Mario Kasun koji je za 19 minuta ubacio 15 poena (5/8 za dva, 5/5 slobodna) uz pet skokova i dvije blokade.

Gordan Giriček (Fenerbahče Ülker): Gordan Giriček s Fenerbahčeom nanio je katastrofalan poraz Selcuku u gostima 97:53. Naš internacionalac za 20 minuta ubacio je 11 poena (2/6 za dva, 2/3 za tri, 1/2 slobodna) uz dva skoka.

UKRAJINA

Jurica Žuža (Poltava): Poltava je izgubila i drugu utakmicu u četvrtfinalu ukrajinskog doigravanja protiv Donecka. Domaćin je slavio 105:99, a Jurica Žuža za 16 minuta ubacio je 13 poena (5/5 za dva, 3/4 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.