Zapažena uloga Markote

Branko Barić • ponedjeljak, 20.04.2009.

U nedjelju je kompletirano 31. kolo španjolske ACB lige, u kojem je do iznimno važne pobjede došao Bilbao za koji nastupa hrvatski trojac. Iako je inače najbolji Bilbaov igrač Marko Banić napadački zakazao, odličnu rolu odigrao je Damir Markota. Joventut je u derbiju kola svladao Spahijinu Pamesu, dok vodeća Tau Ceramica nije imala problema u svom susretu.

Bilbao je na svom parketu došao do pobjeda 76:66 nad Gran Canarijom, čime su zadržali nade za prolazak u doigravanje. Marko Banić je ovog puta ubacio tek dva poena uz tri skoka, no zato je Damir Markota za 27 minuta postigao 13 poena uz šut za tri 3/3 i i šest skokova i dvije asistencije. Drago Pašalić nije bio niti u zapisniku.

Joventut je pred gotovo osam tisuća navijača rutinski stigao do pobjede u derbiju kola protiv Pamese. Sve je riješeno bilo već nakon tri četvrtine kada su skupili prednost od 16 poena razlike, da bi na koncu susret priveli kraju rezultatom 86:77. Luka Bogdanović prvo je ime domaćih s 19 poena i šest skokova, a Rafa Martinez predvodio je momčad Nevena Spahije s 22 poena.

Nakon novog poraza gotovo je sigurno da će Menorca dogodine boraviti u drugoligaškom društvu. Ovoga puta s 89:82 nadigrala ih je Granada koju je predvodio Jimmie Hunter s 25 poena i pet ukradenih lopti. Mario Stojić ubacio je 12 poena uz šut iz igre 5/9, Bruno Šundov sedam uz tri skoka, a Marino Baždarić šest. Tau Ceramica je s uvjerljivih 96:76 svladala Zaragozu i tako zadržala dva boda prednosti nad Barcelonom. Stanko Barać nije ulazio u igru kod pobjednika, dok je Andrija Žižić ubacio šest poena uz tri asistencije za poražene.