"Zabijali smo kad smo htjeli"

Borna Rupnik • srijeda, 22.04.2009.

Jučerašnjom pobjedom nad Cedevitom (97:81) košarkaši Zagreba sasvim su se primaknuli svom osnovnom cilju, osvajanju trećeg mjesta kojim bi osigurali nastup u sljedećem izdanju regionalne lige. Momčad Denisa Bajramovića u jučer je Trnskom ponovno djelovala izvrsno...

Kada u prvih 20 minuta promašite samo jedan šut za dva poena i slomite otpor nedoraslih gostiju, logično je da poslije utakmice prevladavaju vrlo vedri tonovi. Takva je situacija u Trnskom, gdje stoluje trenutno vodeća momčad hrvatskog prvenstva, Zagreb Crobenz.

Mravi su niz nepobjedivosti produžili na sedam utakmica, osigurali doigravanje i nadomak su plasmanu na priželjkivanu treću poziciju, premda su vrlo očite naznake da ova momčad može i više. "Imamo omjer 7-0 i bilo bi ga lijepo iskoristiti. Uspijemo li osvojiti drugo mjesto, imali bismo prednost domaćeg parketa u polufinalu", rekao je poslije susreta prvi strijelac Zagreba, Ante Tomić, prenosi Večernji list.

Vezane vijesti

Koliko su domaćini kontrolirati ritam utakmice i kretanje rezultata najbolje oslikava izjava playmakera Jakova Vladovića, koji nakon ozljede igra u sve boljoj formi: "Imao sam osjećaj da smo mogli ubaciti koš kad god smo htjeli".

Njegova je pozicija postala jedno od najjačih oružja Zagreba, a na njoj prednjači Damir Mulaomerović, koji je protiv Cedevite odličan učinak ostvario već u prvom poluvremenu, dok se u drugom - odmarao.

Srećko Medvedec na klupi Cedevite donio je napredak u igri svoje momčadi, ali protiv ovakvog Zagreba to nije bilo dovoljno. "Sve što smo se dogovorili prije utakmice igrači su zaboravili kad smo izašli na parket. Na početku smo igrali bojažljivo, a poslije je već bilo prekasno. Nama je utakmica završila nakon prvih pet minuta", požalio se Medvedec.