1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 22.04.2009, 16:30 h, Gradski stadion, gledatelja: 2.800

Ivana Strahija • srijeda, 22.04.2009.

Dobru utakmicu odigrali su Koprivničani i Varaždinci, punu tempa i dinamike, a tek su u drugom dijelu mreže prestale mirovati.

Dražen Besek

U najavi susreta oba su trenera najavila dobrosusjedski nogomet, bez negativnosti derbija, ali uz pozitivan naboj nadigravanja. Tako je otprilike i bilo, samo što je ta žustra igra cijelim prvim dijelom susreta ostala neokrunjena pogotkom.

Utakmicu šansom otvaraju domaćini, čiji mladi Kokalović loptu šalje pored vratnice varaždinskog vratara Mađarića. Bilo je to dovoljno upozorenje za Varteks, koji nešto budnije nastavlja susret.

Iz povećane pozornosti rađa se i najbolja prigoda u prvih 45 minuta. Smrekar je odlično proigrao Bloudeka, koji izlazi sam pred vratara Rodića i puca, no koprivnički golman siguran je u svom poslu.

Ravnopravno, no bez većih prigoda za pogodak nastavlja se do kraja prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice bilo je za očekivati sličnu situaciju, no gosti iz Varaždina kao da su se umorili. Može biti i da su igrači Slaven Belupa nakon "ribanja" trenera Mile Petkovića odlučili staviti sve na kocku i pokušati izvojevati pobjedu.

Bilo kako bilo, u 54. minuti lopta trese mrežu varaždinskog gola. Odličan je bio već spomenuti Kokalović na ubačaj iz kuta, najviši u buketu pred gostujućim vratima i glavom dovoljno precizan da matira vratara Mađarića.

No, desetak minuta kasnije slavlje i u gostujućim redovima. Brezovec je s tridesetak metara loptu poslao Carlosu, koji ju je lagano uputio tamo gdje bi trebala odsjesti. Povratak u izjednačeni rezultat svakako je bolje prijao Varaždincima, dok su Koprivničani dodatno povećali pritisak na gostujuću mrežu nakon 1:1.

Nisu dugo navijači Slaven Belupa trebali čekati na ponovno vodstvo svojih ljubimaca. Ovog je puta iznimno precizan bio Jajalo, koji je loptu neobranjivo poslao u same rašlje.

Do kraja susreta pokušavali su redom Jajalo, Vručina i Jurić potvrditi pobjedu, no ona je ostala na minimalnoj razlici. Valja spomenuti još samo crveni karton gostujućeg Carlosa, koji je tako zasigurno "out" za nedjelju i prvenstveni ogled Varteksa sa Dinamom, svojim donedavnim klubom.