Olić od junaka do tragičara, Petrić ozlijeđen

Petar Plevnik • srijeda, 22.04.2009.

Pravu dramu ponudio je drugi polufinalni susret DFB Pokala, u kojem je Werder boljim izvođenjem 11-erca u Hamburgu svladao HSV. Iako je svojim pogotkom omogućio HSV-u produžetke, Ivica Olić bio je jedan od tragičara susreta, a bolje sreće nije bio ni Mladen Petrić...

Iznimno ofenzivno postavio je trener HSV-a Martin Jol svoju momčad, pa su tako svoje mjesto u prvih 11 domaćina našli i Ivica Olić i Mladen Petrić, ali i Perunac Guerrero. S druge strane, glavna briga gostiju bila je hoće li ozlijeđeni Diego biti spreman za susret, a na sreću Thomasa Schaafa desetka Werdera krenula je od prve minute.

Koliko omaleni Brazilac znači za igru Werdera pokazala je 11. minuta susreta kada Rost nakon sjajnog pokušaja Diega iz slobodnog udarca uspjeva tek skrenuti loptu u gredu, a na natrčaloj lopti najbrži je branič gostiju Mertesacker za 0:1, rezultat prvog poluvremena.

Za razliku od prvih 45 minuta, u kojima je Werder bio dominantna momčad, nastavak susreta donio je bolju igru domaćina, koji su već u drugoj minuti preko Pitroipe propustili veliku prigodu za izjednačenje.

Olić donio poravnanje

Do zasluženog izjednačenja HSV je stigao u 67. minuti, nakon što Olić uz pomoć Demela iz drugog pokušaja matira Wiesea. Zanimljivo, HSV je u tim trenucima imao igrača manje, budući da se Petriću ukazivala liječnička pomoć, a već u sljedećoj minuti hrvatski je napadač zbog ozljede morao biti zamijenjen.

Kako se susret bližio kraju, napetost je rasla na obje strane, pa ne čudi što je Jarolim u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon grubog starta nad Özilom zaradio izravni crveni karton i ostavio svoju momčad s desetoricom u produžecima.

Usprkos brojčanom deficitu HSV je uspio izdržati 30 minuta produžetaka bez primljenog pogotka, pa se pristupilo izvođenju 11-eraca. U apsolutnog junaka večeri pretvorio se vratar Werdera Tim Wiese, koji je obranio udarce Boatenga, Olića i Jansena te tako nakon četvrte serije omogućio Werderu, za koji su sigurni bili Pizarro, Özil i Frings, da rezultatom 1:3 izbori plasman u berlinsko finale, u kojem ih čeka Bayer Leverkusen.