Nacionalu prvi trofej

Antonija Pavlić • subota, 25.04.2009.

Prvi trofej nove malonogometne sezone pripao je malonogometašima zagrebačkog Nacionala, koji su s rezultatom 6:1 s parketa labinske sportske dvorane potpuno pomeli Brodosplit Inženjering i tako zasluženo podigli naslov pobjednika hrvatskog Kupa...

MNK Brodosplit inženjering - MNK Nacional 1:6 (0:3)

DSŠ Mate Labina, Labin

MNK Brodosplit inženjering: Lončar, Nizić, Despotović, Bugarija, Podlipec, Banić, Tomičić, Laura, Jarni, Bogdanović, Jukić, Bajrušević. Trener: Senudin Džafić.

MNK Nacional: Švigir, Capar, Novak, Suton, Morina, Perreira, Morina, Grdović, Leskovar, Humar, Erinilson, Marinović. Trener: Marinko Mavrović.

Strijelci: 0:1 Grdović 1', 0:2 Grdović 8', 0:3 Novak 15', 1:3 Laura 29', 1:4 Marinović 31', 1:5 Grdović 38', 1:6 Marinović 38'

Udarci: Brodosplit 22 (7 izvan okvira); Nacional 26 (15)

Korneri: Brodosplit 12; Nacional 9

Igrač utamice: Robert Grdović (Nacional)

Utakmica koja je po svim najavama trebala biti najveći ovosezonski hrvatski malonogometni spektakl, doslovno je od prve minute u cijelosti krenula jednosmjernom ulicom. Igrače Brodosplita hladnom su vodom zalili Zagrepčani, naime, već 20-ak sekundi nakon što se lopta otisnula s centra, kada je Korab Morina spretno ukrao jednu loptu na deset metara i poslužio usamljenog Roberta Grdovića koji je preuzeo samo posao egzekutora.

Sedam minuta kasnije opipljivu terensku nadmoć kapitalizirao je Nacional još jednim zgoditkom, a ponovno je glavni akter bio iskusni Grdović koji je na asistenciju Matije Capara mrežu pogodio kroz tri suparnička braniča.

Do kraja poluvremena Brodosplit je ipak uspio nekoliko puta ozbiljnije zaprijetiti, no agilni Despotović kao da nije imao pravu potporu suigrača. Nekoliko propuštenih prilika po dobrom je starom nepisanom pravilu kaznio Nacional u 15. minuti, kada su Marinović i Novak potpuno izigrali splitsku obranu, a potonji na koncu i poentirao pokraj nemoćnog Lončara.

U drugo je poluvrijeme Brodosplit ušao s Despotovićem na mjestu igrača vratara te u 29. minuti preko Laure postigao i prvi zgoditak. U tim su trenucima Splićani napokon uspjeli postići ravnotežu na terenu te u nekim navratima čak izgledati i kao opasnija ekipa.

Rizik koji je preuzeo trener Splićana ipak se ubrzo okrenuo na drugu, izuzetno lošiju stranu, te su tako Grdović i dva puta Marinović lakim pogocima do kraja rezultat postavili na konačnih 1:6.

MNK Mejaši - MNK Potpićan 98 4:6 (1:2)

DDŠ Mate Labin, Labin

MNK Mejaši: Tokić, Jelić, Vujević, Lucić, Čubelić, Simunić, Žarković, Jakić, Smoljo, Znaor, Ramadža, Gračanin. Trener: Mladen Perica

MNK Potpićan 98: Funčić, Bojkić, Martedić, Lalić, Novoselec, Keven Drndić, Tomljanović, Patrik Drndić, Šimurina, Didović, Radusin, Hoxha. Trener: Zoran Peruško.

Strijelci: 1:0 Jakić 9', 1:1 Novoselec 18', 1:2 Hoxha 20', 1:3 Radusin 24', 1:4 Lalić 25', 1:5 Novoselec 36', 2:5 Ramadža 37', 3:5 Žarković 38', 4:4 Znaor 40', 4:6 Lalić 40'.

Udarci: Mejaši 30 (15 izvan okvira); Potpićan 19 (5)

Korneri: Mejaši 10; Potpićan 5

Igrač utamice: Dražen Novoselec (Potpićan 98)

Susret koji je trebao odlučivati o trećoj poziciji hrvatskoga Kupa donio je za razliku od finala ipak nešto više uzbuđenja i dobre igre. Pred prepunom su labinskom sportskom dvoranom s rezultatom 4:6 pobjedu na koncu odnijeli domaći nogometaši, koji su unatoč nešto slabijoj igri od splitske momčadi pokazali da su trenutno definitivno treća hrvatska malonogometna ekipa.

Poveli su u 9. minuti Mejaši zaslugom Jakića i katastrofalne reakcije domaće obrane, da bi konačno izjednačenje nakon serije dobrih napada Potpićanu donio Novoselac, prevarivši Tokića tako što je udarac špicom uputio kroz noge braniču gostiju. Dvije minute kasnije u posljednjim je trenucima prvog poluvremena Hoxha uspio Labinjane dovesti i u vodstvo, nakon što je sjajno realizirao Lalićevu loptu upućenu iz kornera.

Drugi je dio susreta počeo pak puno žešće nego li prvo, te smo tako pogodak imali prilike vidjeti već u četvrtoj minuti. Akciju je ponovno započeo Novoselac primijetivši na desnoj strani usamljenog Radusina, koji je pak po parketu povaljao Tokića i loptu smjestio u mrežu za postavljanje rezultata na 3:1.

Novu promjenu rezultata mogli smo vidjeti već minutu kasnije, kada je na dodavanje Hoxhe Lalić precizno pogodio malu mrežicu gostujućeg gola. Desetominutno zatišje koje je nastupilo nakon tog pogotka prekinuo je napokon u 38. minuti Novoselac, realiziravši odličan ubačaj Kevena Drndića.

Posljednje su minute pripale pak splitskoj momčadi koja se preko Ramadže, Žarkovića i Znaora potpuno vratila u igru i došla čak i do mogućnosti izboriti produžetke. Potpuna ofenziva na vrata Roberta Funčića rezultirala je u posljednjoj minuti ipak i još jednim pogotkom u njihovoj mreži (Lalić), čime je postavljen i konačan rezultat od 4:6.