2. HNL: Krenulo i Međimurcima

Ivana Strahija • nedjelja, 26.04.2009.

Konačno su nogometaši Međimurja sastavili niz pobjeda, a slavili su u subotu i u Suhopolju, iz kojeg se inače bodovi ne odnose lako. Oba vodeća kluba lige, Karlovac i Istra, upisali su poraze.

U susretu u Suhopolju pomalo iznenađujuće slavilo je Međimurje, a oba su pogotka dali Brazilci, prvo Andre, zatim i Eliomar. No, do tri boda gosti su došli tek u drugom dijelu susreta, dok je u prvom ubilježeno pregršt promašenih prilika, u prvom redu Žuljevića, koji bi se trebao konačno vratiti u golgetersku formu.

Bez pogodaka završio je susret u Žrnovnici, gdje je Mosor dočekao Slavonac. Ni taj rezultat nije bio očekivan s obzirom na razliku na ljestvici ta dva kluba. Na žalost malobrojnih domaćih navijača Mosor tako nije iskoristio priliku koju im je kao na pladnju poslužio Slavonac svojim slabim izdanjem.

Pomorac je ostavio bodove kod kuće protiv Trogira, a konačnih 2:1 ne odražava neizvjesnost rezultata koji se lomio do 89. minute i pogotka Karabogdana. Treba napomenuti da su domaći imali mnoštvo šansi za ranije rješavanje pitanja pobjednika. No Rac nije bio dovoljno precizan.

Visokih 4:0 upisala je kutinska Moslavina protiv Imoćana, a golijadu je već u 5. minuti najavio odlično raspoloženi Cerovečki pogotkom za 1:0, a kasnije je dao još jedan gol. Na to su se nadovezali Zekić i Golub, dok od gostiju trebamo spomenuti Obilinovića, no tek toliko da kažemo kako je u Kutini bio indisponiran.

Puljani pak nisu uspjeli u svom naumu da iz Mladine odnesu sva tri boda i tako možda preuzmu prvo mjesto tablice. Na njihovu sreću kiksao je i prvi Karlovac, kojem su Solinjani odličnim izdanjem stavili soli na rep.

Remi je upisan i u Sisku, a rezultatom 2:2 svakako je zadovoljniji gostujući Hrvatski dragovoljac. Susret je dakako obilovao nervozom, svaka je ekipa dobila i realizirala po penal, a žal na kraju ostaje Segesti, koja je imala više od igre.

Lokomotiva pak nije došla do bodova u Sinju, no čudo je što se tamo utakmica uopće odigrala do kraja, s obzirom na tešku kišu koja je nogometaše čak potjerala s terena na pola sata. Bilo je to u 40. minuti, pri vodstvu domaćih od 2:0.