Premiership, 35. kolo, 02.05.2009, 13:45 h
Middlesbrough 0:2 Manchester United
Manchester United

United rutinski do bodova na Riversideu

Marin Vuković • subota, 02.05.2009.

Gostovanje na Riversideu nije se pokazalo problematičnim za Manchester United. Crveni vragovi rutinskom su predstavom svladali Middlesbrough i nalaze se na korak od trećeg uzastopnog naslova.

Iako je na travnjak Riversidea istrčala ponešto izmijenjena momčad Manchester Uniteda u odnosu na onu koja je u Ligi prvaka svladala Arsenal, većih problema za aktualnog prvaka nije bilo. Middlesbrough u 90 minuta nadmetanja nije uspio stvoriti niti jednu izglednu priliku niti opasnije zaprijetiti Benu Fosteru, pa krajnjih 2:0 za United realno oslikava situaciju na terenu.

Manchester United je čitavu utakmicu odradio u nižoj brzini, nije to bila maestralna predstava branitelja naslova, ali i takav je nastup bio dovoljan protiv izabranika Garetha Southgatea. Middlesbrogh se nakon novog poraza nalazi u iznimno teškoj situaciji i čini se kako će sljedeće godine nastupati u nižem rangu natjecanja.

Gosti iz Manchestera poveli su u 25. minuti, kada je snažnim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca mrežu Middlesbrougha zatresao Ryan Giggs. Bio je to 801. Velšaninov nastup u dresu Uniteda i još je jednom pokazao zbog čega je ove sezone izabran za najboljeg igrača Premiershipa.

Konačnih 2:0 nakon lijepe je asistencije Waynea Rooneya postavio Ji-Sung Park već početkom drugog poluvemena i utakmica je već tada bila riješena. Do kraja sezone ostala su još samo tri kola i sve je manje nade za Liverpool da može dohvatiti toliko željeni naslov.