Vodeni sportovi

Posilippo šokiran u Napoliju

Matej Milanović • subota, 02.05.2009.

Prve utakmice polufinala doigravanja talijanskog vaterpolo prvenstva donijele su prvo iznenađenje. Posillipo je na svom terenu izgubio od Savone i sada moraju dobiti preostale dvije utakmice za odlazak u finale. U drugom dvoboju Pro Recco se mučio tri četvrtine prije nego su uspjeli slomiti otpor Brescije...

Iznenađenje se dogodilo u Napoliju. U utakmici prepunoj golova Savona je iznenadila Posillipa. Gosti su došli i do 4:2 u prvoj četvrtini, a na prvi se odmor otišlo sa 4:3. U drugoj dionici domaći serijom od tri pogotka dolaze do 7:5.

Krajem prvog i početkom drugog poluvremena Savona je zabila pet uzastopnih golova i povela 10:7. Susret je praktički riješen pogotkom Gorana Fiorentinija za 15:11 dvije minute prije kraja. Uspjeli su domaćini doći do 15:14, ali bilo je premalo vremena za išta više od toga.

Domaće je predvodio Boris Zloković sa četiri pogotka, a kod gostiju ih je nevjerojatnih sedam zabio Goran Fiorentini. Deni Fiorentini dodao je jednog. Savona je tako došla na korak od ulaska u finale i u srijedu će na svom bazenu imati priliku riješiti seriju budući da se igra na dvije pobjede.

U drugom susretu izgledalo je da bi se isto moglo dogoditi iznenađenje koje je na kraju ipak izostalo. Odlično je krenuo Pro Recco doma protiv Brixia Leonesse iz Brescie i vodio 2:0 nakon manje od tri minute. No, do kraja prvog djela gosti su izjednačili.

U drugoj su četvrtini igrači iz Brescie čak zabili tri uzastopna gola i poveli 5:3. Na veliki odmor se otišlo sa 5:4 za goste, a domaćini iz Recca uspjeli su u trećoj dionici doći do izjednačenja na 8:8.

Izgledalo je da će biti uzbudljiva završnica. Ipak, gosti su totalno popustili što su domaći znali iskoristiti i zaključiti utakmicu sa mirnih 13:8. čak četiri igrača Pro Recca zabilo je dva pogotka, a za Brixiu je tri realizirao Fabio Fresia.

Danas su odigrani i susreti za plasman od petog do osmog mjesta. Te se utakmice igraju da bi se odredio petoplasirani, koji će imati pravo nastupa u Europi. Nervi je svladao Lazio boljom zadnjom četvrtinom koju su dobili sa 4:1, za konačnih 13:9. Kod domaćeg Nervija je Boris Popović zabio pet zgoditaka, a kod gostiju su po tri ubacili Antonio Vittorioso i Simone Andrea Pappacena.

Sori je, pak, protiv Florentije Ratka Štritofa nakon početnog zaostatka povela na poluvremenu, a pred zadnji odmor imali su 9:7. Zadnja je četvrtina završila neodlučeno za završnih 12:10 za Sori. Heiko Nossek i Daniele Parisi domaćima su pomogli sa tri pogotka, a najbolji u momčadi iz Firenze bio je Štritof sa četiri gola.