Vodeni sportovi

Šibenik poveo, Mornaru gradski derbi

Hrvoje Vuković • subota, 02.05.2009.

Vaterpolisti Šibenika poveli su u borbi za treće mjesto protiv riječkog Primorja sa 1:0, a isto je pošlo za rukom i Mornaru, koji je u graskom derbiju tijesno slavio protiv Jadrana i tako došao na korak do petog mjesta...

MORNAR BS – JADRAN ST 7:6 (0:1, 2:1, 4:2, 1:2)

Doigravanje za 5. mjesto, 1.utakmica, Split, Bazen u Poljudu

Mornar: Brzica, Burić, Kragić – Marinić, Čorušić, Mataić 1, Zeljak 1, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić 2, Marelja, Kovačić 1, Ban 1, Bebić 1, trener: Kreković

Jadran ST: Škiljo, Pleić, Vukić 1, Delaš 1, Bezić, Brnas, Milardović, Maras 1, Kuzmanić 1, Perić 2, Banovac, Kekez, Bilčić, Popović, trener: Jurčević

Suci: Brguljan, A. Adžić

Gradski derbi u doigravanju za petu poziciju započeo je tijesnom pobjedom Mornara. Gosti su jedino vodstvo imali na početku utakmice, a s tih minimalnih 0:1 završeno je i prvih osam minuta. U nastavku, bolja igra Mornara, koji preokreće rezultat i dolazi do prednosti od 4:2. No, gosti drže utakmicu neizvjesnosti, vraćaju se na 4:4, ali domaćini ulaze u posljednju četvrtinu sa dva gola viška (6:4).

Jadran se približava na 6:5, ali domaćin četiri minute prije kraja pogađa za novih plus dva i dolazi na korak do prve pobjede u doigravanju. Jadran je u posljednjim sekundama uspio još ublažiti poraz golom Marasa, ali ukoliko žele ostati u igri za peto mjesto koje vodi u kvalifikacije Kupa LEN, morat će u drugoj utakmici biti bolji od gradskog suparnika, pošto se igra na dvije pobjede.

MEDVEŠČAK – POŠK 14:9 (4:4, 3:2, 3:1, 4:3)

Doigravanje za 7. mjesto, 1.utakmica, Zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Kavur, Burić 1, Domislović 1, Čule 1, Perković 1, Benić 2, Ravlić 1, Milaković 2, Vegar 1, Grbeš 1, Ćuk, Blažević 3, Selem, Geratović, trener: Vegar

POŠK: Jelovina, Vuko 1, Prižmić, Jakaša, Barbarić 4, Lušić, Schrebl, Crnčević 2, Rabadan 1, Delić 1, Udiljak, Bokavšek, trener: Školneković

Suci: Brala, Blažić

Splitski POŠK nije mogao do iznenađenja u prvoj utakmici doigravanja za sedmu poziciju. Medveščak je u Utrinama izborio prvi bod te će vrlo vjerojatno, s obzirom na slabašne Splićane, izbjeći doigravanje za ostanak. Gosti su postigli prvi gol na utakmici, no Medveščak je vrlo brzo uzvratio, a na predah nakon prvih osam minuta otišlo se s "nulom" (4:4).

U nastavku stvari ipak sjedaju na svoje mjesto. Medvjedi odlaze na 7:5, POŠK smanjuje na minus jedan, ali u trećoj četvrtini domaćini rade seriju za nedostižnih 10:7. Do kraja utakmice, Medveščak je još povećao prednost i na kraju slavio sa 14:9.