Vodeni sportovi

Jadran dohvatio Europu

Hrvoje Vuković • srijeda, 20.05.2009.

Vaterpolisti Jadrana u odlučujućoj su trećoj utakmici doigravanja za peto mjesto HVL-a svladali gradskog rivala Mornara i tako osigurali mjesto u kvalifikacijama Kupa LEN sljedeće sezone...

MORNAR BS – JADRAN ST 12:13 (3:2, 2:1, 4:4, 3:5, 0:0, 0:1)

Doigravanje za 5. mjesto, 3.utakmica
Split, Bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, Burić, Kragić – Marinić, Čorušić, Mataić 1, Zeljak 1, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić 2, Marelja 2, Kovačić 3, Ban 2, Bebić 1, trener: Kreković

Jadran ST: Škiljo, Pleić 1, Vukić 2, Delaš 3, Bezić, Brnas, Milardović 2, Maras, Kuzmanić 1, Perić 4, Banovac, Tomašević, Kekez, Popović 1, trener: Jurčević

Suci: Franulović, Tomić

Dramatičan splitski derbi odigrali su Mornar i Jadran u trećoj utakmici doigravanja za 5. mjesto. Iako su svi prstom upirali u Mornar kao favorita, tvrdoglavi Jadranaši uporno su tijekom susreta stizali i dostizali prednost domaćina, koji je nerijetko imao i po dva, tri pogotka razlike sve do polovice posljednje četvrtine. Ipak, u samoj završnici gosti izjednačuju na 12:12 i s tim rezultatom završava regularni dio.

Slijedi prvi produžetak u kojem nije bilo golova, da bi potom u drugom Mornar imao veliku šansu za vodstvo, ali ne uspijevaju iskoristiti peterac. Domaćin potom ima i igrača više u posljednjoj minuti, ali opet ne pronalazi put do mreže, nakon čega slijedi kazna. Svega tri sekunde prije kraja Mornar ostaje s igračem manje, a Ivan Perić doslovno u posljednjoj sekundi sa devet metara vara vratara Brzicu i pogađa za konačnih 12:13, čime je svojoj momčadi nakon dugog niza godina osigurao kartu za Europu sljedeće sezone.