2. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 02.05.2009, 17:00 h
Međimurje 4:1 Moslavina
Moslavina

2. HNL: I četvrti put Međimurci

Ivana Strahija • subota, 02.05.2009.

Svoju četvrtu pobjedu za redom upisali su Međimurci danas protiv Moslavine. Susret je završio s 4:1, a vrijedi spomenuti i da su početak utakmice ranim pogotkom uzeli – gosti.

Doživjeli smo i to, da Međimurci igraju dobro, ne žale se na atmosferske prilike, vrate se nakon gola zaostatka i zadrže razinu kvalitete igre.

Vremenska prognoza je prijetila kišom i vjetrom, no zbog sunčanog se prijepodneva rijetko tko prisjetio toga po dolasku na stadion Mladosti. Tamo je, da uzgred spomenemo, postavljena i rasvjeta, pa stadion sada izgleda mnogo ozbiljnije i raskošnije no prije. Tijekom cijelog susreta izmjenjivala se kiša i vjetar, pa nije bilo lako ni onima na terenu, kao ni onima u gledalištu.

Vezane vijesti

No, da se vratimo susretu. Nije počelo dobro po domaće, koji su već u šestoj minuti zaostajali 0:1, nakon što je Hodalj s nekih 25 metara matirao domaćeg vratara Banovića. Scenarij je bio spreman za potop Međimurja, no potpuno suprotno očekivanjima, oni su ipak zagospodarili vlastitim travnjakom.

Potvrdio je to i danas odlični Vuka, koji u 28. minuti postiže svoj 16. gol sezone, na dodavanje jednog od međimurskih Brazilaca, Lime. Pet minuta kasnije je već 2:1, ovog je puta Vuki točno dodao Žuljević. Tim se rezultatom odlazi na odmor.

Situacija se nije promijenila ni u preostalih 45 minuta susreta. Hat-trick, ovog puta nogom, postiže razigrani Vuka, kojem je asistirao odlični Bačelić-Grgić, nedugo pošto je Kutinjanima ukrao loptu. Konačni rezultat od 4:1 postavlja Bubalo, asistent je i opet Bačelić-Grgić, koji je dobro odapeo iz kornera.

Nismo nakon onog prvog gola imali baš previše razloga upisivati u listu igrača u prigodama goste iz Kutine, jer na njihove mlake pokušaje domaći čuvar mreže nije morao prečesto odgovarati.

Trener Mario Ćutuk bio je dakako iznimno zadovoljan prezentacijom crno-crvenih: "Očito je trebalo igračima da se prilagode na moj način rada, mislim da su ove četiri pobjede u nizu rezultat toga. Još mi je draže što smo se uspjeli vratiti nakon po nas nepovoljnog rezultata."

Sportski direktor Međimurja Miljenko Dovečer je pak pohvalio Upravu i Grad Čakovec, koji su poboljšanjem uvjeta na stadionu i postavljanjem rasvjete, kao i zadovoljavanjem financijskih te pravnih uvjeta koje postavlja sad već strogi Hrvatski nogometni savez, uspjeli dobiti licencu za igranje u 1. HNL. Sad se još samo treba plasirati među prvih četiri…